"Перед виборами всі, хто роздає цукор, повинні сісти": на Луганщині прокоментували рішення суду (відео)
13 травня обговорювалося рішення Шостого апеляційного суду за позовом жителя Луганщини про скасування постанови ЦВК про неможливість проведення виборів на Донбасі.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Первую полосу.
Тему коментували глава Луганської ОДА Сергій Гайдай, який направляв рекомендації до ЦВК про неможливість проведення виборів, і депутат Сєвєродонецької районної ради Євген Байрамов, який подавав позов щодо оскарження цього рішення ЦВК.
"Я не сів би грати в карти з шулером. За великим рахунком ми бачимо, як пройшли вибори в Луганській області і парламентські, і місцеві. Ситуація така, що вибори можуть пройти досить передбачувано. Промисловість не працює, економічна ситуація складна, і та активна частина виборців, які ходять на вибори, вони беруть цукор, вони голосують за цукор", - зазначив Євген Байрамов.
За його словами, таку ситуацію можна виправити тільки розвитком економіки і жорсткими заходами з боку правоохоронних органів.
"Якби наш бюджет не був другим з кінця, то люди б не продавалися за 2-3 кг цукру. Тому що вони б розуміли, що сьогодні вони беруть цукор, а завтра у них не буде ремонту шкіл або ремонту доріг, або інших фінансових рішень для розвитку територій", - сказав глава ЛОДА Сергій Гайдай.
З точки зору закону вихід один - треба проводити вибори. Але перед цим всі ті, хто роздає цукор повинні сісти.
"З точки зору закону вихід один - треба проводити вибори. Але перед цим всі ті, хто роздає цукор повинні сісти. Тільки після цього можна проводити вибори. Ризики політичні дуже високі. Ми прекрасно розуміємо, що найбільші бюджети (щодо підкупу виборців, - ред.) в Лисичанську і в Сєвєродонецьку", - заявив Євген Байрамов.
Коментуючи питання про умови проведення виборів прозоро і демократично, Сергій Гайдай також погодився, що це завдання правоохоронних органів. "Я погоджуюся з вашим гостем. Тому що такі речі, як підкуп виборців, тут немає різниці цукор або сіль, це потрібно не те, щоб обмежувати, а за це треба карати. Бо ми розуміємо, якщо це відпустять, щоб воно і далі йшло за течією, то ми отримаємо ганебний і страшний результат", - підкреслив Гайдай.
"Вибори проводити необхідно. Але їх необхідно проводити, коли в Луганській області буде забезпечена законність самого виборчого процесу. Вибори можна буде проводити, коли правоохоронці області все-таки прокинуться і піде найжорстокіше кримінальне покарання. Тільки після цього можна заходити у виборчий процес", - підсумував Євген Байрамов.
Раніше повідомлялося, що апеляційний суд скасував постанову ЦВК про неможливість проведення виборів в ряді громад Донеччини і Луганщини