Незламні зі сходу: що подарувати на зимові свята від підприємців Донеччини та Луганщини
Навіть у важкі часи хочеться підготувати подарунки для наших коханих та близьких на зимові свята. Східний Варіант ділиться добіркою подарунків від підприємців з Донецької та Луганської областей, які долучилися до «Спільноти Відновлення» та отримали відзнаку «Незламні зі сходу».
Набори для творчості від «Барви»
Виробництво трикотажної пряжі та наборів для творчості «Барва» — з Маріуполя. Після повномасштабного вторгнення та окупації міста, Ольга Сімонова відновила власну справу в Одесі.
«Барва» виготовляє та пропонує своїм клієнтам трикотажну пряжу, металеву фурнітуру та інші приладдя для рукоділля. У «Барві» можна придбати вже готові набори для створення повноцінного виробу, наприклад, люлечки, колиски, речей для немовляток, вʼязані сумочки, аксесуари тощо. Безсумнівно, вироби «Барви» стануть гарним подарунком для людини, яка полюбляє творчість!
Ознайомитися з продукцією «Барви» можна через їхній офіційний сайт. Слідкувати за новинами можна через Instagram.
Соляні лампи від виробників «Saltlamp»
Родина Букрей із 2007 року виготовляла авторські соляні лампи в Бахмуті. Минулого року вони релокували підприємство «Saltlamp» до Дніпра. У магазині можна придбати соляні лампи з оригінальним та сучасним дизайном, які відрізняються надійністю та довговічністю. Усі вироби багатофункціональні та практичні, до того ж є прекрасним елементом інтерʼєру.
В асортименті виробників є понад 250 видів ламп, які можуть задовольнити будь-якого покупця.
Замовити соляну лампу можна на сайті виробництва. А також через Instagram.
Товари, що популяризують схід України
Донеччанки Тетяна Кабакова та Наталя Михальченко заснували медійний проєкт «UA-Travels». Після початку повномасштабного вторгнення авторки розширили свою діяльність та розпочали виробництво сувенірних товарів, які популяризують Донеччину та Луганщину, нагадуючи мешканцям звідти про їхній дім.
У крамниці «UA-Travels» можна придбати футболки, світшоти, авторські листівки, наліпки, магнітні закладки, постери, значки, календарі, фотошпалери. Кожна продукція несе в собі частинку сходу або інших українських міст. Є категорія благодійних товарів, вилучені кошти з яких йдуть на допомогу українській армії.
Однією з особливостей «UA-Travels» є електронні путівники, наприклад, «Гід на схід» або «Надра Донеччини». Усього в декілька кліків можна отримати на свій девайс книжечку, де вже вказано все найцікавіше. А нещодавно авторки «UA-Travels» відкрили передпродаж своєї нової книги-путівника «Гід на Схід», що стане чудовим подарунком для тих, хто цікавиться сходом України, або родом звідти.
Ознайомитися з медійним проєктом та відвідати сувенірну крамничку «UA-Travels» можна за посиланням тут.
Патріотичні прикраси з Маріуполя «Серце Марії»
Маріупольчанки Тетяна Хліменкова та Дарина Перчак після виїзду з блокади створили онлайн-магазин патріотичних прикрас ручної роботи «Серце Марії». 15 % від продажів йдуть на допомогу ЗСУ.
В асортименті — браслети, намиста, кільця, шпильки для волосся, брелоки та чохли для телефонів. На кожний витвір можна обрати патріотичну композицію.
Ознайомитися та замовити прикраси можна в Instagram.
Неонові вироби WONDER
Андрій та Катерина Єрмоленки до повномасштабного вторгнення займалися декоруванням свят та повітряними кульками у Маріуполі. Після виїзду з блокади подружжя отримало шанс відновити підприємницьку діяльність в Одесі. Продовжувати займатися святами під час війни було складно, тож вибір пав на виробництво неонових виробів.
Асортимент бренду WONDER — це неонові вироби, дерев’яні аксесуари, світильники-нічники, магніти, підвіски в машину, елементи домашнього декору. Можна обрати вже готовий дизайн виробу, або замовити індивідуальний.
Ознайомитися з продукцією та слідкувати за новинами сімейної майстерні WONDER можна через Instagram-сторінку.
Деревʼяні вироби з Костянтинівки WoodLike
Дмитро та Наталя Поколенки у 2019 році заснували власне виробництво виробів із дерева WoodLike.
Серед асортименту — мапи України, кухонний декор, столи для ноутбуків, дерев’яні вироби для тварин, календарі, іграшки для дітей, підставки для телефонів, магніти, кулони, значки, брелоки й багато іншого. Є можливість придбати дерев’яні новорічні іграшки ручної роботи.
Ознайомитися з продукцією WoodLike можна через сайт або Facebook.
Дерев’яні вироби «ARTнація»
Микола Воропай та його донька Марія Гльоза за декілька тижнів до повномасштабного вторгнення готувалися до відкриття магазину із дерев’яними виробами в Маріуполі. Але зробити цього так і не встигли. Уже після виїзду з міста Марія відновила виробництво в Івано-Франківську, а її батько — морський піхотинець — повернувся на військову службу.
В асортименті «ARTнації» є підставки під телефон, брелоки, органайзери, ключниці, коробочки різного розміру, підставки під чашку, магніти. Більшість сувенірів в асортименті «ARTнації» мають патріотичну тематику.
Вироби «ARTнації» можна переглянути на сторінці в Instagram. Шеврони можна подивитись тут.
Сімейна майстерня «Дивна птаха» з Лисичанська
Марина Тітаренко до лютого 2022 року тримала в Лисичанську магазин із підготовки до свят і магазин дитячих речей. Чоловік Марини — професійний військовослужбовець, який із 2015 року боронить країну від ворога. Після початку повномасштабного вторгнення Марина з донькою Марією переїхали до Львова, де відкрила сімейну майстерню «Дивна птаха».
У «Дивній птасі» можна придбати горнятка з унікальними принтами, крафтові листівки, подарункові бокси, футболки. Більшість малюнків на товарах «Дивної птахи» — це роботи Марії. Марина каже, що її донька у свої ілюстрації вкладає багато любові та радості. Тому вони дарять позитив та усмішку покупцям. Та якщо хтось із клієнтів бажає отримати власний дизайн — «Дивна птаха» допоможе і в цьому.
Ознайомитися з продукцією «Дивної плати» можна на офіційному сайті. Слідкувати за новинами майстерні можна в Instagram
Магазин вишивки «Хитра Синиця»
Онлайн-магазин «Хитра Синиця» запрацював у 2017 році під керівництвом Євгенії Колесніченко та Олександри Сергієнко.
В онлайн-магазині можна придбати схеми та набори для вишивки, тематичні журнали, тканину та нитки для вишивання. Більшість продукції «Хитрої Синиці» відображають патріотичні або донецькі дизайни.
Ознайомитися з продукцією «Хитрої Синиці» можна через онлайн-сайт.
Крафтові сири та мʼясні делікатеси від «Козацького подвіря»
Сергій Свириденко заснував екоферму «Козацьке подвірʼя» у 2016 році. Після початку повномасштабного вторгнення фермер релокувався на Волинь, де працює і зараз.
В екофермі до святкового столу або на подарунок можна придбати різні сирні та м’ясні делікатеси: від сала до різних видів ковбас. Доступні для замовлення тверді та мʼякі сири, зокрема плавлені, витримані з коров’ячого молока, копчені, з різними травами та спеціями, витримані з козячого молока тощо. Можна замовити домашнє вершкове масло, сметану, ряжанку, йогурт та кефір. Відсоток із виторгу підприємці «Козацького подвір’я» перераховують на ЗСУ. Військовослужбовцям та їхнім родинам передбачена додаткова знижка на усю продукцію.
Докладніше ознайомитися з продукцією «Козацького подвірʼя» можна на сайті.
Бренд одягу з Маріуполя «LiSolodka»
Єлизавета Діденчук у 2019 році заснувала бренд одягу «LiSolodka». Через повномасштабне вторгнення їй довелося релокуватися до Мукачева, де вона працює і надалі.
У «LiSolodka» можна обрати для себе спортивні костюми, худі, світшоти, джогери, муслінові сукні, тільники, сорочки, гольфи. Також бренд надає послугу індивідуального пошиття.
Замовити одяг можна на сайті бренду «LiSolodka» або в Instagram.
Бренд одягу з Донецька «Забой»
У 2014 році донеччанин Максим Лисенко заснував бренд «Moles Shop», який у 2019 році перейменували на «Забой». Після 24 лютого 2022 року цікавість до «Забою» стрімко зросла, адже бренд створює футболки з назвами міст сходу України та патріотичними гаслами. Сьогодні бренд продовжує працювати в Дніпрі.
У «Забої» можна обрати для себе футболки та худі з різними дизайнами Донеччини, картини, нічники, патчи, вʼязані шапки, тактичні сумки та навіть вишиванки. Безумовно, що тут можна обрати чудовий подарунок тим, хто сумує за рідним Донецьком.
Ознайомитися з асортиментом бренду можна за посиланням.
Окуляри від «OpticHub» та «Комфорт Оптики»
Вʼячеслав та Ірина Давидови майже 30 років тримали оптики в Маріуполі. А після окупації міста відновили роботу в Києві. Окрім продукції, в «OpticHub» можна отримати діагностику зору, за результатами якої спеціалісти порекомендують або підберуть окуляри.
Ігор та Олена Дрокіни теж майже 30 років займалися продажем оптичної продукції. Тільки в Сєвєродонецьку. Минулого року після виїзду з міста подружжя також відновило роботу «Комфорт Оптики» в Києві. У салоні можна обрати різні окуляри, отримати діагностику зору, відновити рецепт власних окулярів, якщо ті потребують заміни.
«OpticHub» розташована в Києві за адресою вул. Саксаганського, 29. Слідкувати за новинами оптики можна в Instagram.
«Комфорт Оптика» розташована в Києві на вул. Межигірська, 56. Слідкувати за новинами салону можна в Instagram.
***
Десятки бізнесів релокувалися зі сходу через повномасштабне вторгнення росії. Незламні підприємці майже два роки намагаються відновити свою діяльність та уберегти власну справу. Та кожен та кожна з нас може підтримати їх у такий складний час!
Більше історій підприємств зі сходу України шукайте за посиланням.