
У Києві для переселенців працює Культурний хаб "Донеччина"
Громадський простір відкрився у Києві в листопаді 2022 року. У ньому проходять заходи й для дітей, і для дорослих. За рік роботи хаб відвідало багато переселенців, деякі стали постійними відвідувачами.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
Спершу простір почав проводити майстер-класи. Координаторка Культурного хабу “ Раїса Малова згадує, що тоді орієнтувались на те, що захід відвідає 20 дітей. Та на подію зареєструвалось вдвічі більше людей. Тоді вдалось провести майстер-клас для всіх бажаючих.

Поступово кількість заходів збільшувалась. Під час новорічного періоду минулого року хаб провів близько 10 показів новорічної вистави для дітей, які дистанційно навчаються в школах Донеччини. Показ тривав протягом 10 днів, за цей час хаб відвідало близько 2 тисяч дітей!
Пізніше хаб змінив свою локацію. На новому місці він отримав три точки для проведення своїх подій: кінозал, простір для проведення майстер-класів та арттерапії та сцену в торговому центрі, де проводять концерти.
За час роботи у хабу вже з’явились постійні відвідувачі. Раїса каже: “Це взагалі особлива категорія відвідувачів! Мені це подобається, тому що для мене це показник того, що дітям дуже у нас подобається. Вони біжать ще з коридору сюди, зі всіма обнімаються. Вони між собою не були знайомі, але тут вже такі тісні зв'язки, вони подружились і вже вони один одного чекають”.

Заходи в Культурному хабі “Донеччина” проходять щосуботи та неділі. Зазвичай в неділю відбувається 6 заходів з 12:00 до 17:00. Паралельно проходить арттерапія для дітей та дорослих.
Після цього починається малювання в техніці дудл арт. Його основна ідея — за допомогою простих ліній створювати малюнки. В хаб запрошують професійного художника, який займається малюванням з дітьми. Паралельно з цим проводять заняття з музики, де діти співають сучасні українські пісні. Також проводять заняття з танців. На одному з таких дітей вчили танцювати гопака.
Популярними є проведення концертів. Раїса розповідає, що в хаб завітав гурт “Спів братів” і провів виступ для маріупольців. Тоді захід відвідало близько 200 людей.

Діти на заняттях займаються з психологом. Це допомагає малечі впоратись зі стресом від війни. Фахівці проводять хібукі-терапію — терапію іграшкою. Дітям пропонується обрати м’яку іграшку — вони є різного кольору та форми. І з цією іграшкою дитина пропрацьовує свій стрес та травму. Після заняття іграшка залишається в дитини для підтримки надалі.
Хаб проводить події й посеред тижня. Наприклад, партнери пропонують провести тематичний захід для дітей і тоді хаб його організовує. Так одна спортивна організація з нагоди дня спорту проводила в хабі естафету для дітей.
В хабі проводять багато різних майстер-класів. Наприклад, діти роблять ляльку-мотанку або вибийку на шоперах. Раїса каже, що під час таких заходів в хабі гучно та весело, діти займаються на заняттях, заводять нові знайомства та друзів і вчаться створювати нові речі.
В кінозалі Культурного хабу “Донеччина” проводять кінопокази як для дітей, так і для дорослих. Для показів обирають як українські фільми, так класику світового кінематографа. Нещодавно до дня українського кіно був тематичний показ українських стрічок.
Хаб функціонує за допомоги партнерів, яких за час роботи стало більше. Сам Культурний хаб “Донеччина” створений на базі Центру кіномистецтва та культури. Він свого часу виїхав з Донецька до Краматорська, а тепер релокувалось до Києва.
Читайте повністю матеріал Східного Варіанта: "Спільнота Відновлення": як у Києві працює Культурний хаб "Донеччина"
Читайте: Двічі переселенці: як Донецький обласний дитячо-молодіжний центр допомагає дітям попри все
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.