Рейтинг партії "Слуга Народу" - 28,9%. Рейтинг ОТЗЖ падає
Загальний розклад політичних сил в Донецькій області залишається незмінним. Є дві провідні політичні сили - партії «Слуга народу» і «ОПЗЖ».
Про це повідомив доктор політичних наук, партнер Аналітичного бюро «Система» Андрій Шуліка, коментуючи результати досліджень електоральних переваг в Донецькій області.
За його словами, решта партій залишаються на периферії і будуть боротися за 5%, щоб пройти до рад громад.
Згідно з результатами дослідження, серед тих, хто прийде на вибори і визначився з вибором, свої голоси готові віддати за ОПЗЖ 35,8%. «Слуга Народу» - 28,9%. «Опоблок» - 10,2%. «Порядок» - 7,4%. «Партія Шарія» - 4,9%. «Наш край» - 4,4». «Батьківщина» - 3,5%. «Європейська Солідарність» - 3%. Решта - 1,9%, що менше статистичної похибки.
Результати дослідження демонструють тенденцію деякого зниження рейтингу «ОПЗЖ» і очевидного зростання підтримки «Слуги народу».
«Зростання «Слуги народу» обумовлено, по-перше, розпочатою передвиборної кампанією, коли виборці починають визначатися зі своїм вибором. Електорат «Слуги народу» починає мобілізуватися», - підкреслив політолог.
Він зазначив, що позначається підтримка партії з боку лідерів громадської думки в конкретних громадах: «Головне, судячи з перебігу кампанії, кандидати від партії «Слуга народу» роблять акцент на проблемах конкретних громад, а це завжди знаходить у людей більший відгук, ніж «високі політичні матерії».
На думку політолога, гальмування рейтингу «ОПЗЖ» пов'язане з тим, що ця партія вела постійну інформаційно-рекламну кампанію і це кілька «приїлося» виборцям. Крім того, ця партія робить упор на загальнонаціональні питання. А ресурс цих тем досяг свого максимуму, і люди реагують на них не так активно, як на місцеві «близькі» їм проблеми.
Рейтинг інших партій дуже фрагментований. В одних громадах він вище, завдяки підтримці впливових особистостей саме в цьому ОТГ. А в інших - підтримка цих партій мінімальна, тому що там немає політиків, на яких би ці партії могли б спертися.
Дослідження проведено в населених пунктах Донецької області методом структурованого інтерв'ю. Період дослідження 21-25 вересня. Вибірка 2036 респондентів. Статистична похибка не перевищує 2,7%.
На правах політичної реклами