Правозахисники заявили, що в Україні є житло, яким можна забезпечити переселенців Донбасу: інфографіка
Правозахисники заявили, що в Україні є житло, яким можна забезпечити переселенців на Донбасі.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Право на Захист
Станом на сьогодні, по всій Україні обліковано 1 млн. 459 тис. 170 внутрішньо переміщених осіб. Вже 7 років поспіль житлове питання залишається найбільш актуальним для них.
По факту, з 2014 року державі вдалося вирішити житлове питання лише для 1% громадян – у числах це не більш ніж 14600 осіб, а більш ніж 70% і досі потребують житла. Про це ще у жовтні 2020 року зазначала Уповноважена ВРУ з прав людини Людмила Денісова у своїй спецдоповіді «Реалізація права внутрішньо переміщених осіб на житло».
Читайте також: вперше переселенці будують багатоквартирний будинок. Як їм це вдається і в чому головна проблема
«Шість житлових програм, які запровадила держава для переселенців від початку військових дій, не здатні повною мірою розв’язати гостре житлове питання. Запроваджені програми наразі доступні лише для певних категорій ВПО, тоді як переважна більшість і особливо найбільш вразливі категорії людей залишаються наодинці з проблемою пошуку житла», – констатує Мирослава Сущенко, керівниця офісів БФ «Право на захист» у Дніпрі та Запоріжжі.
Водночас, експерти БФ «Право на захист» наголошують: в Україні житло є. І цим житлом вже зараз можна забезпечити ті сім’ї, які цього найбільше потребують!
Зокрема, нещодавно командою благодійного фонду було презентовано моніторинговий звіт «Житлові потреби, наміри та можливості ВПО». Аналітичний документ містить результати опитування 1066 внутрішньо переміщених осіб щодо їхніх житлових потреб, а також дані моніторингу об’єктів, які потенційно можна використовувати як тимчасове або соціальне житло для ВПО.
Під час опитування було виявлено, що приблизно 57% респондентів відповіли, що знали принаймні про одну із державних житлових програм, але водночас лише 12% з усіх опитаних зазначили, що подавали заяву на участь у наявних житлових програмах.
Більш ніж 50% осіб вказали причиною неучасті у відповідних програмах нестачу коштів, 24% не мали відповідної інформації, а ще близько 20% переселенців зазначили причиною невідповідність критеріям для участі. Отже, дані свідчать про невідповідність наявних житлових програм реаліям, в яких проживають значна частина переселенців.
Зокрема, такі дані підтверджуються і тим, що згідно з опитуванням Фонду, лише 5,9% респондентів ВПО мають дохід понад 6 тисяч грн (!). Серед таких осіб переважна більшість – це представники вразливих категорій населення.Більше цифр та даних можна знайти у звіті нижче.
Українською за посиланням, Англійською за посиланням.