Правозахисники розповіли, як оскаржити в суді відмову переселенських виплатах без оплати адвокату
Щоб оскаржити рішення про відмову в призначенні «переселенських», слід звернутися до Центрів надання безоплатної правової допомоги.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Дом
Внутрішньо переміщені особи (ВПО), які виїхали з тимчасово окупованого Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), можуть звернутися до органів соціального захисту населення для оформлення щомісячної адресної допомоги на відшкодування витрат на проживання.
Якщо, наприклад, такій особі відмовили у призначенні допомоги через неповнолітню дитину, на яку він отримує аліменти, або через працевлаштовану на підконтрольній території повнолітню дитину — така відмова є неправомірною. Про це розповів юрист, головний спеціаліст Правобережного київського бюро правової допомоги Василь Романюк.
Читайте також: як українські правозахисники відстоюють у судах права жителів Донбасу
"Причиною для відмови може бути працевлаштування на непідконтрольній території України. Працевлаштування на підконтрольній території не є причиною для відмови у відповідній виплаті. Тим більше — на всю сім'ю. Це може бути причина для відмови на одного члена сім'ї", — зазначив Романюк.
Відмовити не можуть і через отримання аліментів. Це всього лише частина забезпечення дитини, яка надається тим з батьків, хто не проживає з дитиною. Причина для відмови в допомозі для дитини може бути в тому, якщо вона знаходиться на повному державному забезпеченні.
Відмова правомірна, якщо:
- у когось з членів сім'ї є право власності на житло/частину житла, яке знаходитися на підконтрольній території України,
- є банківський рахунок з сумою понад 25 прожиткових мінімумів.
Щоб оскаржити рішення про відмову в призначенні "переселенських", слід звернутися до Центрів надання безоплатної правової допомоги. Консультації надаються всім громадянам без виключення на безплатній основі. ВПО мають право на безплатну допомогу й для відстоювання інтересів в суді.
Романюк наголосив, що з подібних питань є досить велика судова практика. Більшість рішень — на користь людей, які оскаржують відмови.