Коли війна відібрала дім: що треба знати українським біженцям в ЄС
Кількість українських біженців за кордоном перевищила 3,5 мільйона людей. Найчастіше люди їдуть до країн, які межують із нашою державою. Станом на кінець березня п'ятірка країн, які прийняли найбільшу кількість біженців з України, виглядає так:
- Польща – понад 2,3 млн;
- Румунія – 609 тис.;
- Молдова – 387 тис.;
- Угорщина – 364 тис.;
- Словаччина – 281 тис.
Більшість українців уже не можуть дочекатися свого повернення додому. Але і сидіти склавши руки ми не звикли. Тому багато хто хоче хоча б тимчасово працевлаштуватися.
Сьогодні у випуску команда “Східного Варіанту” вирішила зібрати рекомендації щодо того, як знайти роботу за кордоном, та підібрала сервіси й контакти, які полегшують це завдання:
«Дія.Бізнес» запустила сервіс з корисною інформацією щодо працевлаштування, відкриття бізнесу та відповідей на поширені питання для переселенців у Польщі.
Агентство зайнятості в Берліні збирає інформацію для біженців з України.
"Об'єднані за Україну – United for Ukraine" — це фейсбук-група, де можна знайти підтримку від румунських волонтерів, які допомагають в тому числі й з працевлаштуванням.
"DOPOMOGA GOV MD" — портал для біженців з України, які перемістилися до Молдови. Там також є вакансії.
У Чехії з 21 березня 2022 року біженці з України вже також мають право працевлаштування без отримання дозволу. Перелік вільних вакансій від Міністерства соціальної праці можна знайти за посиланням.
Сайт Jooble створив ресурс для працевлаштування українських біженців в країнах Західної Європи. Наразі на ресурсі доступні вакансії для українців в Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії, Німеччині, Молдові та Румунії. Інформація про вакансії та інші країни оновлюється щоденно.
Крім сайтів, є великі телеграм-канали, які можуть допомогти українцям з роботою:
UA job NOW – https://t.me/uajobnow
JOB for Ukrainians – https://t.me/jobforukrainians
OpportunityForJobUA – https://t.me/OpportunityforjobUA
Крім усього, радимо постійно поновлювати свої знання та долучатися до вебінарів, експертних ефірів щодо теми працевлаштування.
Наприклад, щодо роботи у Болгарії, Польщі, Литві та Німеччині зробили низку вебінарів Happy Monday.
Підписуйтеся на Ютуб-канал "Східного Варіанту"