Окупація VS пенсії: як українцям перевести виплати на картку
Люди на Донбасі, які отримували пенсії від листонош, після окупації їх населених пунктів позбавились можливості отримувати кошти. Єдиний шлях — перевести виплати на картку. Розповідаємо хто і як це може зробити.
Часть пенсионеров в Луганской и Донецкой областях до начала войны получали пенсию
Частина пенсіонерів в Луганській і Донецькій областях до початку війни отримували пенсію готівкою від листоноші, не маючи пенсійної картки. Більшість таких пенсіонерів, які живуть під окупацією, зневірені та бояться залишитись без виплат від українського уряду.
Однак виправити цю ситуацію можливо за певних умов.
«Східний варіант» зібрав детальну інструкцію як це зробити.
Які умови?
Перш за все, для цього потрібно мати доступ до інтернету. А в окупованих населених пунктах відразу на цьому етапі можуть виникнути складнощі.
Також для того, аби перевести пенсію на картку, потрібно мати будь-яку картку від Приват-банку. Багато пенсіонерів завели такі картки для отримання 1 000 грн по програмі «Є допомога». І це облегшує задачу.
Відповідно після цього варто зареєструватися в онлайн-сервісі «Приват 24». Як це зробити, можна прочитати ТУТ.
Далеко не всі пенсіонери зможуть розібратися з електронними процедурами, а тому варто попросити допомоги у родичів, які стикалися з цим раніше і знають базові принципи роботи цих сервісів.
Далі покроково.
Крок 1
Як повідомили на гарячій лінії ПриватБанку, навіть якщо у вас є звичайна картка, вам потрібно створити віртуальну Digital карту. Для цього необхідно зайти в особистий кабінет Приват24 та зробити такі дії:
📌 Натиснути «Гаманець»
📌 «Додати картку»
📌 Обрати Digital карту
Після цього в гаманці з'явиться нова картка.
Крок 2
Наступним кроком має бути створення електронної заяви та ЕЦП (електронний цифровий підпис) також в додатку Приват24.
Для створення електронної заяви треба перейти у розділ «Послуги».
Обрати «Сервіс довідок» та «Створити довідку». В меню «Довідки для державних органів» треба натиснути «Заява в пенсійний / соціальний фонд» та вибрати картку на яку потрібно оформити довідку і натиснути «сформувати». Після чого заява буде завантажена.
Потім створюємо ЕЦП. Він знадобиться для наступного кроку. Відеоінструкція за посиланням.
‼️ Тут важливий нюанс. Під час створення ЕЦП програма попросить у вас підтвердження через СМС. Альтернатив такого підтвердження Приват24 не пропонує. А тому, якщо зв’язку у вашому регіоні немає, а є лише інтернет, то можуть виникнути проблеми. Але, вихід є завжди. Або майже завжди.
У таких ситуаціях можна скористатися SIP-телефонією. Ця послуга дозволяє отримувати СМС-повідомлення в онлайн-месенджери.
Послугу з підключення SIP-телефонії надає Інтертелеком. Замовити її можна на сайті, або ж за телефоном +380938720399 у месенджерах Viber та Telegram.
Крок 3
Щоб сформувати заяву та вивести кошти на віртуальну карту необхідно скористатися Порталом електронних послуг Пенсійного фонду України.
📌 Для цього заходимо в особистий кабінет (навіть якщо ви заходите вперше).
📌 Натискаємо «Вхід» в правому верхньому кутку головної сторінки Порталу.
📌 Далі обираємо шлях входу до системи «За КЕП (ключ електронно-цифрового підпису)».
📌 Потім необхідно заповнити запропоновані поля:
— увійти як «Фізична особа»
— вибрати з переліку де саме був сформований електронний ключ (в цьому випадку ПриватБанк)
— додати файл ключа та ввести пароль
— натиснути «увійти»
Після входу в особистий кабінет треба обрати послугу «Внесення змін до пенсійної справи», заповнити заяву та додати картку, яку раніше створили в Приват24.
Пенсіонерам, які зможуть виїхати з окупованої території, можна звернутися особисто до органу Пенсійного фонду України. Перелік адрес за посиланням. По всім іншим питанням отримати консультацію можна на гарячій лінії ПФУ.
Телефони для довідок:
Урядова «гаряча лінія» 1545
Колл-центр Приватбанку 3700
Гаряча лінія Пенсійного фонду України 0800 503 753, (044)2810871
Більше важливих інструкцій та контактів дивіться у нашому розділі "Допомога під час війни"