Звіти ОБСЄ щодо ситуації на Донбасі будуть відображати нейтральну позицію, з апелюванням до обох сторін конфлікту - РФ і України, - політолог
Політолог висловив думку про роботу України зі звітами ОБСЄ щодо ситуації на Донбасі. І розповів про основні акценти.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Дом
Звіти ОБСЄ (Організація з безпеки та співробітництва в Європі) щодо ситуації на Донбасі будуть відбивати нейтральну позицію, з апелюванням до обох сторін конфлікту — до Росії та до України. Завдання ж України — правильно донести до всього світу більш розширену інформацію, ґрунтуючись на даних ОБСЄ. Про це розповів політолог Петро Охотин.
Читайте також: "Стіна" з окупованою територією: чому це погана ідея
Він зазначив, що особливо у 2014-2015 роках Україна досить погано працювала з тим, як меседжі з повідомлень ОБСЄ доносити до певної ланки людей, які ухвалюють рішення в країнах Європейського Союзу, зокрема в Німеччині.
"Коли ми чуємо ці звіти ОБСЄ, ми думаємо, що ці звіти читає будь-який аналітик, будь-який європейський політик. Але це не так. За мотивами цих повідомлень потрібно робити правильні меседжі, фактично робити "людською" будь-яку історію людей, які потрапили під обстріл, тих, хто загинув. Щоб вони були не просто рядком у звіті. Потрібно переводити ці звіти різними мовами країн Європейського Союзу і думати, як через національні парламенти, через зустрічі та круглі столи з аналітиками ці меседжі доносити", — сказав Охотин.
Читайте також: ядерна зброя, ЄС і багато грошей: 7 міфів про НАТО, в які вірять на Донбасі
Він акцентував, що водночас Росія дуже активно працює як з ОБСЄ на рівні всієї Європи, зокрема в штабквартирі ОБСЄ в Данії, так і з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, офіс якого розташований у Варшаві.
"Коли ми говоримо про правильне використання матеріалів ОБСЄ, потрібно провести аудит інфраструктури [донесення інформації], яка є у МЗС, у громадських організацій та ін., і налаштувати їх так, щоб вони працювали на благо України", — вважає політолог.
Заразом потрібно розуміти, що ОБСЄ "говорить" нейтральною мовою, тому у звітах щодо Донбасу від представників організації часто можна почути зауваження, звернені до обох сторін конфлікту — не лише до Росії, а й до України. Це, зокрема, стосується і напруги військової ситуації на лінії фронту, й обстрілів, і врегулювання конфлікту загалом.
"Ми не можемо вимагати від ОБСЄ гострих політичних рішень. Основні принципи ОБСЄ — це майданчик, який користується позицією нерозповсюдження сили, та вони можуть тільки моніторити ситуацію. Саме тому вони використовують такі обтічні формулювання — "сторони", "учасники" тощо… У зв'язку з цим вимагати від ОБСЄ більшого, ніж вони декларують, ми просто не можемо. Тут потрібно бути реалістами", — зазначив Охотин.
Доносити до світу більш детальну інформацію, засновану на звітах ОБСЄ, — це вже завдання України.
"Питання в тому, щоб правильно навіть доносити цю інформацію — які сторони є реально, що в окупаційних адміністраціях працюють і росіяни, що "ДНР" і "ЛНР" — це організації, які фінансуються Російською Федерацією та ін. Але доносити таку інформацію можуть тільки ті країни, які в цьому зацікавлені. У цьому випадку це Україна та її прихильники. І ніхто за нас цю роботу не зробить", — резюмував Охотин.