Жителі Донбасу можуть розраховувати на матдопомогу: отримають ті, хто опинився в складній фінансовій ситуації через COVID-19
Мешканці підконтрольної частини Донбасу та переселенці можуть отримати гроші від міжнародних благодійників. На допомогу можуть розраховувати ті, хто потрапив у скруту через пандемію коронавірусу.
Про це Вільному радіо розповіла начальниця відділу економічного розвитку Данської ради у справах біженців Данської групи з розмінування Ольга Двоєглазова, передає Східний варіант.
Програма зосереджена на подоланні та пом’якшенні економічних наслідків, яких завдав коронавірус на сході України. Її учасниками можуть стати люди, які зареєстровані й мешкають на підконтрольній території Донеччини та Луганщини, а також переселенці. Гроші надаватимуть тим, хто втратив основне джерело доходу після впровадження карантину.
За умовами програми підтримка буде одноразовою. Її перерахують у гривневому еквіваленті на банківський рахунок заявника. Одна й та сама сім’я не може подаватися кілька разів. Точну суму допомоги будуть повідомляти під час бесіди з претендентом.
“Ми телефонуємо людині та проводимо з нею телефонне інтерв’ю, в результаті якого приймаємо рішення надавати підтримку чи ні. В деяких випадках, якщо ми сумніваємося, ми можемо виїхати до людини та поспілкуватися з нею особисто”, – пояснює Ольга Двоєглазова.
Під час розгляду заявок комісія спиратиметься на кілька критеріїв. Основний з них – наявність у родині щонайменше однієї працездатної людини, яка є основним годувальником і втратила головне джерело доходу через пандемію COVID-19.
Якщо родина підпадає під цей критерій, можуть бути враховані кілька додаткових:
- фінансова вразливість (низький дохід сім’ї, немає інших джерел доходу та/або заощаджень);
- соціальна вразливість (в родині є люди з інвалідністю або хворі на важкі хронічні захворювання; дітей виховує лише матір або батько; в сім’ї є три або більше неповнолітніх дітей; серед членів родини є люди від 50 років, які у групі ризику зараження на COVID-19).
Також необхідно мати довідку про суми виплат або про відмову у виплатах за останні 3 місяці. Такий документ видають у центрах зайнятості.
“Нам треба побачити, що людина дійсно потребує цієї допомоги, тому запитуємо довідку. В індивідуальних випадках ми можемо ухвалити рішення без неї. Тобто, вона не є каменем спотикання, просто людина має обгрунтувати реальну причину чому вона не може надати нам цю довідку”, – каже начальниця відділу економічного розвитку Данської ради у справах біженців.
Податися на отримання допомоги можна до кінця року. Форма заявки доступна за цим посиланням.