Жителі Маріуполя розвивають культуру роздільного збору сміття та переробки
У Маріуполі жителі одного з багатоповерхових будинків навчилися заробляти на сортуванні відходів. Гроші невеликі - до 1 тисячі гривень на місяць, але, як кажуть місцеві жителі, мета їхньої діяльності полягає не в заробітку, а у свідомому ставленні до навколишнього середовища та отриманні максимальної користі від цього процесу.
Співзасновниця ініціативи «Маріуполь сортує» Валентина Абалмасова разом з чоловіком і дітьми почали сортувати сміття чотири роки тому, пишуть Новости Донбасса.
"Ініціатором цього процесу взагалі виступив чоловік. Ми почали окремо складати папір, скло і пластик", - говорить Валентина.
Потім вона залучила до сортування свій під'їзд, а пізніше приєдналися жителі ще двох під'їздів.
"Взяли участь у конкурсі, наш будинок виграв три баки для сортування сміття по 240 літрів", - каже жінка.
Після цього жителі інших будинків почали звертатися до Валентини за консультаціями з організації роздільного збору сміття. Стало зрозуміло, що на досягнутому зупинятися не можна.
Читайте: Безбар'єрна освіта: у маріупольській школі встановили ліфт для людей з інвалідністю
Окремі приватні ініціативи перероджуються в загальноміський рух ZERO WASTE MARIUPOL. Щоб очистити пляжі Маріуполя від пластику, активісти створили проєкт «РЕ-МО-РЕ». Вони виграли гроші в рамках бюджету участі і встановили на трьох пляжах міста контейнери для збору пластикових пляшок. Заготівель забирає зібраний пластик і відправляє його на переробку.
"З пляшки можна зробити синтепонове волокно, яким наб'ють ваші м'які іграшки для дітвори, подушка, на якій ви спите, синтепоновий пуховик і так далі", - говорить очільниця організації «Єкогурт» Анна Чебан.
Цього року активні жителі Маріуполя вирішили взятися за ще один проект - налагодити збір та утилізацію небезпечних відходів - батарейок, ртутних термометрів, лампочок.
Поки що проект перебуває на голосуванні.
Читайте: У Маріуполі запустили виставку, присвячену молоді: фото