Названо дві причини, за якими Путін може відновити війну на Донбасі, - ЗМІ
У президента Росії Володимира Путіна є дві причини відновити гарячу війну на Донбасі.
Про це заявив журналіст Іван Яковина в ефірі каналу "Україна 24".
"Я вважаю, що Києву потрібно бути готовим до різного роду провокацій з боку Москви. Останні пару місяців російська пропаганда активно перемелювала кістки Навальному, але зараз активно перемкнулася на Україну. Глядачів телеканалів накручують на нове протистояння. Сам Путін пообіцяв редакторам російських ЗМІ, що "Донбас ми не кинемо незважаючи ні на що". Як пише російський військовий аналітик Олександр Гольц, всі ці заяви дуже схожі на підготовку громадської думки Росії до початку нової широкомасштабної війни на Донбасі.
На його думку, у Путіна закінчилися важелі тиску на Захід. Він майже нічого не може протиставити новим санкціям і тиску на російські еліти. Єдине, чого американці та європейці все ще бояться по-справжньому — відновлення гарячої війни в Україні. І, як пише Гольц, це, можливо, є путінським натяком ЄС. Звучить він приблизно так: нас, божевільних, злити не треба. А то, як тепліше стане, ми вам таке влаштуємо. Можливо, саме тому Німеччина та Італія не підтримали введення найжорсткіших санкцій проти передбачуваних власників так званого общака російської влади. Вони можуть просто боятися, що Путін, якому просто нема чого втрачати, поведе свої танки на Харків і Маріуполь", — сказав він.
Яковина заявив, що Путін побоюється нових санкцій і розколу російської еліти.
"Якщо сотні мільярдів доларів общака російської еліти будуть заморожені, якщо вона сама розколеться навпіл, якщо режим відмовиться під загрозою повалення, тоді Путін дійсно має відновити війну, щоб змусити Захід відмовитися від санкцій. Тут, правда, є і зворотна залежність. Гольц справедливо зазначив, що у 2014 році Путін відмовився від наступу на Маріуполь якраз через побоювання західних секторальних санкцій — відключення Росії від системи SWIFT і заборони на роботу з російським зовнішнім боргом. Відновивши війну зараз, Путін ризикує отримати всі старі санкції, та ще й нові в додачу.
Таким чином зараз йде з'ясування питання про те, хто краще блефує — Захід чи Кремль. У кого нерви міцніші. Ще рік тому я б сказав, що такий тертий калач, як Путін, зуміє дотиснути західних правителів і змусити їх скасувати санкції. Але зараз я в цьому не дуже впевнений. Путін через справу Навального став надто емоційним. Він уже не може приймати холодні зважені рішення. Ним керують страх, образа і невпевненість в собі", — сказав він.
Також, за словами журналіста, на настрої Путіна впливають майбутні вибори.
"Втім, є ще одна причина, по якій Путін до літа може зважитися на відновлення широкомасштабних військових дій на Донбасі. Причина ця — вибори. У вересні 2021 року пройдуть вибори в Держдуму. Путіну вкрай необхідно, щоб на цих виборах його партія отримала конституційну більшість голосів, тобто дві третини. Це важливо, тому що у 2024 році відбудеться перепризначення на посаду президента самого Путіна. Щоб все пройшло тихо і спокійно, Держдума повинна бути лояльна йому на 100%. Мета зрозуміла, але як її досягти, незрозуміло. тому що це дуже непросто зробити — реальний рейтинг "Єдиної Росії" зараз 20%.
Звичайно, відсутні 47% можна цієї партії домалювати, але це загрожує дуже нехорошими наслідками. Минулого літа Лукашенко провернув таку операцію, білоруси в його цифри не повірили та почали повстання. Лукашенко повністю позбувся легітимності, його влада зараз тримається лише за рахунок поліцейських кийків і фінансової допомоги Москви. Для Путіна це не варіант. Він може підмалювати 15%-20%, але ніяк не 47%. Тому він хоче якось підвищити свою справжню популярність серед народу. В економіці все погано, через санкції буде ще гірше. У культурі та науці ніяких подвигів теж не планується, залишається лише війна і захоплення чужих територій.
Для Путіна почати війну — зовсім звичайна справа, особливо коли рейтинг котиться під гору. З огляду на нинішній стан речей, він або Білорусь спробує анексувати, або провести велику військову операцію проти України. Також в зоні ризику знаходиться Північний Казахстан і, звичайно, країни Балтії. У мене є надія, що на цей раз для України все буде менш травматично, ніж у 2014 році", — сказав він.
Читайте також:
- Красильникова розповіла, які гуманітарні питання блокують в ОРДЛО
- Росія вже прийняла рішення по Донбасу, - Арестович