За підтримки USAID студенти Маріуполя розвивають волонтерський рух та підтримку інклюзивних груп населення
В УАЛ Маріуполь навчаються 37 студентів. Осередок працює за сприяння Проєкту USAID "Економічна підтримка Східної України".
Про це Східний Варіант повідомляє з посиланням на Проект USAID «Економічна підтримка Східної України».
Волонтерство займає одне з ключових місць у програмі Української академії лідерства. За 4 місяці студенти Маріупольського осередку УАЛ волонтерили близько 2 тисяч годин, в середньому це 52 години на кожного студента.
На початку навчання в УАЛ Маріуполь у вересні багатьох студентів волонтерство лякало, адже було чимось новим та невідомим. Зараз студенти шукають нові можливості та радіють, коли допомагають іншим.
В УАЛ Маріуполь є різні локації для волонтерства – студенти допомагають дітям з інвалідністю у реабілітаційних центрах, працюють із вразливими групами населення (слабочуючі, безхатьки, люди з вадами зору, діти, які постраждали від домашнього насильства, люди похилого віку).
Яскравим прикладом якісного і довготривалого впливу на громаду є проєкт соціального репетиторства. У ньому студенти є координаторами та одночасно волонтерами-репетиторами у дитячих будинках сімейного типу. Окрім занять з певного предмету (математика, українська та англійська мови, фізика), діти навчаються за інтересами (грі на гітарі чи 3D-моделюванню), беруть участь у командних заняттях, де отримують важливі навички комунікації та соціалізації.
Осередок також співпрацює із місцевими громадськими організаціями та державними установами. Спільно з Маріупольською міською радою студенти стали волонтерами на пунктах вакцинації населення та допомагали людям з генеруванням сертифікатів у додатку “Дія”. Разом з Міністерством охорони здоров’я реалізовують проєкт інфоволонтерство, поширюють інформацію про вакцинацію від COVID -19, першочергово для людей похилого віку.
До новорічних свят студенти УАЛ взяли участь у кількох проєктах – “Ялинка добра” - з допомогою небайдужих місцевих жителів зібрали подарунки для дітей з реабілітаційних центрів у Маріуполі та у селищі поруч, проєкт для допомоги онкохворим дітям, які отримали подарунки та емоційну підтримку.
У проєкті “Миколай для військових” разом з дітьми приготували пряники для військових і подякували за їхню службу.
Від початку навчального року студенти УАЛ Маріуполь волонтерили у 25 різних точках, 15 з яких вони відвідують регулярно.
“Волонтерство для мене — це про можливості впливати та змінювати, знайомитися з новими людьми. Вони наповнюють мене та допомагають знайти ресурс. Одного разу я поїхала волонтерити на кулінарні курси, аби навчити діток готувати. Але тоді я відчула, що вони навчили мене більшого. Мене здивувала їхня легкість у спілкуванні, вогник у очах та ентузіазм”, - ділиться студентка Валерія.
Широкий вибір точок волонтерства дозволяє студентам пізнати різні сфери діяльності, поспілкуватись зі спеціалістами та дізнатись особливості їхньої роботи. А ще можна дослідити контекст міста та познайомитись з його жителями, адже в осередку УАЛ Маріуполь навчаються студенти з різних областей України.
Це все допомагає популяризувати волонтерство серед маріупольців. Від початку навчального року осередок УАЛ залучив близько 80 зовнішніх волонтерів - це учні старших класів шкіл Маріуполя та студенти вищих навчальних закладів.
Менторка з волонтерства Маріупольського осередку Української академії лідерства Софія Станович розповіла, який вплив має волонтерство наших студентів на Маріуполь та Приазов’я загалом:
“Кожна локація нашого волонтерства покликана допомагати людям у питаннях, які є актуальними для них. Це допомога дітям, літнім людям, людям з інвалідністю, військовим. Ми також створюємо можливості для молоді Маріуполя долучатися до наших проєктів у ролі волонтерів, тим саме поширюючи культуру волонтерства та взаємодопомоги у громадах”.
Українська академія лідерства – це 10-місячне навчання молоді лідерських якостей. Програма передбачає інтелектуальне навчання, фізичний та духовний розвиток. УАЛ має осередки у п'яти містах України.
Комунікаційна кампанія “Схід: Перезавантаження” покликана показати успішні історії жителів Сходу України та допомогти тим, хто прагне перезавантажити своє сьогодення заради успіху та процвітання майбутнього Сходу.
Перезавантаження – це оновлення наявних ресурсів, це запуск нового способу мислення. Схід України має багату історію та культуру, високий промисловий потенціал і саме тому може стати драйвером розвитку різних економічних напрямків та галузей бізнесу, перезавантаження свідомості населення, особливо молоді