Влада Маріуполя відвідали найбільш постраждалі від стихії місця: фото
Міський голова Вадим Бойченко провів робочий об'їзд по місцях, які найбільше постраждали від сильних опадів. Таких злив в місті не було 30 років. Мер зустрівся з жителями та поспілкувався з керівниками комунальних підприємств та профільних департаментів.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на міськраду Маріуполя.
За вчорашню добу випала місячна норма опадів. Міському голові доповіли про оперативні дії і поточної ситуації. Вадим Бойченко доручив відтворити гідротехнічну службу.
«У місті повинна бути така служба. Її завдання - системно стежити за всіма тюбінгами і зливовими каналізаціями. Нам необхідні фахівці і техніка, щоб бути готовими до подібних стихій», - підкреслив мер.
В ході огляду проаналізували ситуацію на проспекті Луніна. Зінцева балка була забита сміттям. Вода не змогла «пройти» і вийшла «з берегів». В результаті - вода підтопила житлові будинки і площу. КП «Маріупольавтодор» і аварійно-водолазна служба оперативно приступили до очищення зливових систем. ДСНС розгорнули насосну станцію.
Також підтопило трансформаторну станцію. Генеральний директор ДТЕК Донецькі електромережі Олексій Дегтярьов розповів, що з 17.55 п'ятдесят ТП знеструмили. Всю ніч відкачували воду.
Постраждали від стихії і жителі приватного сектора. Так, мешканка будинку по вулиці Львівській, 6 Людмила Московець розповіла меру про те, що вода досягала 1,5 метра. Воду відкачували з двору протягом 12 годин.
Читайте також: Постраждалим від зливи маріупольцям нададуть матеріальну допомогу
«У нас затопило перший поверх двоповерхового будинку. Ніколи такого не було. Дякую рятувальникам і главі району за оперативну допомогу », - сказала жінка.
У багатоповерховому будинку по Латишева, 35 постраждала покрівля. Директор департаменту розвитку житлово-комунальної інфраструктури Сергій Марчук підкреслив, з 1 липня приступлять до її капітального ремонту. Всього пошкоджено 217 будинків.
По вулиці Громова, в районі «Літака», вода за півтори години піднялася до чотирьох метрів. За словами заступника міського голови Сергія Захарова, вирішено збільшити кількість зливоприймачів на цій локації.
«У найближчі три тижні комунальні підприємства та профільні департаменти повинні надати інженерні рішення з ключових проблемних локаціях. Необхідно зміцнити ґрунт і дивитися за благоустроєм території. Тут важлива і відповідальність жителів. Не можна залишати сміття в недозволених місцях. Він забиває зливоприймачі і воді нікуди «йти». Крім того, важливо модернізувати зливоприймальні системи», - підкреслив Вадим Бойченко.