
Верещук презентувала проєкт Закону "Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб"
Новий законопроєкт про ВПО має бути відповіддю на виклики повномасштабного вторгнення.
Такий основний меседж передає офіційний канал Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Закон було презентовано 12 серпня, під час виїзного засіданні Міжфракційного об’єднання «ВПО України».
Нині діючий закон був прийнятий ще у 2014 році. Тож наразі не відповідає викликам повномасштабної війни: масштаби та швидкість внутрішнього переміщення кардинально зросли. Мета нового закону – соціальна стабілізація ВПО через їх соціальний захист, адаптацію й інтеграцію у громадах, - зазначено у повідомленні.
Верещук акцентувала, що у законопроєкті враховано досвід, отриманий за останні півтора року, краще прописані права ВПО, деталізовані повноваження органів державної та місцевої влади тощо.
Значна роль у роботі з внутрішніми переселенцями у законопроєкті відводиться інституту Уповноваженого з питань ВПО, Координаційним центрам підтримки цивільного населення та Радам з питань ВПО.
«Маємо виписати закон так, щоб усе було чітко, предметно і зрозуміло. Дякую за допомогу в його розробці народним депутатам із Міжфракційного об’єднання «ВПО України», а також Уповноваженому Верховної Ради з прав людини Дмитру Лубінцю», – підсумувала Ірина Верещук.
Також: "Спільнота Відновлення": як Луганський музично-драматичний театр відновив роботу в Сумах
А ще: "Спільнота Відновлення": як медичний центр із Сєвєродонецька відновив роботу в Дніпрі
Зазначимо, що в Україні зараз на обліку 4,8 млн внутрішньо переміщених осіб, проте їхня реальна кількість становить майже 7 млн, тому завдання Мінреінтеграції на 2023 рік - інтеграція внутрішніх переселенців.
Долучайтеся! “Спільнота Відновлення” — засноване "Східним Варіантом" ком'юніті незламних жителів сходу, які заново поставили на рейки свою діяльність у сфері бізнесу чи в громадському секторі. Люди, якими ми захоплюємось та про яких хочемо розповісти якнайбільшій кількості людей. Бо такі історії варті вашої уваги та підтримки. Підтримайте створення таких історій — долучайтесь до “Спільноти відновлення” та підтримайте Східний Варіант донейтом.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.