В Україні змінили правила підтвердження стажу роботи в ОРДЛО: які документи пред'являти
Пенсійний фонд України прийняв зміни, які регулюють порядок підтвердження стажу за періоди фактичної роботи в ОРДЛО.
Про це розповіла начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Наталя Радий на брифінгу 17 лютого, передає Східний варіант з посиланням на НД.
«Мова йде про ті періоди роботи до 1 січня 2004 року, про які є неточні записи в трудовій книжці, або вони відсутні, або є такі записи, які не можна використовувати для прийняття рішення про призначення виплати. Такі періоди роботи можуть підтверджуватися зараз, з прийняттям цього порядку, спеціально створеними при головних управліннях Пенсійного фонду України комісіями, які приймають документи для розгляду даного питання і виносять рішення», - пояснила Наталія Рад.
Вона перерахувала документи, які може надати особа, що претендує на підтвердження стажу:
- Заява;
- документи, що підтверджують факт припинення підприємства, установи, організації в результаті їх ліквідації (у тому числі архівні) - щодо підприємств, установ, організацій, ліквідованих до 1 липня 2004 року та/або щодо яких відсутні дані про проведення реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
- трудова книжка;
- документи, які видаються архівними установами (при наявності), в тому числі: довідка про заробітну плату; копії документів про проведення атестації робочих місць; копії документів про переведення на іншу роботу, на роботу з неповним робочим днем, про надання відпусток - про будь-яких фіксаціях трудової діяльності.
Документи подаються заявником в будь-який територіальний підрозділ органу Пенсійного фонду незалежно від території обслуговування.
Документи можуть також бути подані і законним представником заявника.
«І що важливо - розуміти, що періоди роботи на непідконтрольній території можуть також підтверджуватися свідками. Існує порядок, при якому свідок повинен дійсно мати підтверджені документально періоди роботи на даному підприємстві, що не викликають сумнівів. І цей період повинен збігатися з тим, на який для зарахування претендує заявник», - підкреслила начальник обласного управління ПФУ.
Наталя Рад додала, що є порядок виклику, запрошення свідка для підтвердження даних про роботу заявника. Це оформляється за встановленою формою, і комісія приймає рішення - чи зараховувати зазначений страховий стаж.
Відзначимо, що відповідна постанова правління ПФУ № 21-1 було прийнято 12.11.2020 року, і вступила в дію 26 січня 2021 року.
Читайте також: Кравчук запропонував запустити автобус-човник на КПВВ "Золоте". Чекають реакції Росії