Анатомія миру: в Україні запустили онлайн-експозицію про НАТО і майбутнє України в Альянсі
В Україні створили масштабну онлайн-виставку аНАТОмія миру. Експозиція розповідає, що ж таке Альянс, які міфи про НАТО не мають нічого спільного з реальністю, і головне — де місце України в світовій архітектурі безпеки. Інформація на виставці подається через інтерв'ю, інфографіку, тест та думки експертів.
Вже декілька років в Конституції України зафіксовано курс на вступ в НАТО, і держава поступово рухається до Альянсу. «Однак все одно чимало українців й досі не до кінця розуміють, якими є принципи роботи НАТО, та схильні довіряти упередженням, нав'язаним плітками та пропагандою», — кажуть організатори онлайн-експозиції.
Тож проєкт з різних боків розглядає мир та участь Альянсу в його забезпеченні.
Виставка складається із окремих розділів:
– Новітня історія миру. Це таймлайн із десятьма найважливішими подіями після Другої світової, які показують шлях світу, НАТО та України до миру.
– Найбільші небезпеки сучасності. Не лише війна загрожує людству та миру в усьому світі, а й тероризм, екологічні катастрофи, дискримінація чи кібератаки. Розповідаємо, чим займається НАТО, аби таких загроз ставало дедалі менше.
– Ті, хто забезпечують мир. Історії миротворців, які зробили особистий внесок у мир у всьому світі, та профілі організацій, які щодня роблять нашу планету кращим місцем.
– Тест: що ви знаєте про НАТО. Можливість перевірити, наскільки добре ви знаєтеся на тонкощах роботи Альянсу і чи зможете відрізнити правду від міфу.
– Майбутнє миру. Про те, як виглядатиме світова безпека у найближчі десятки років і чому майбутнє нашої країни нерозривно пов’язане з НАТО.
«Україні однозначно треба в НАТО. Це найбільша і найефективніша організація колективної безпеки у світі. Навіть шлях в Альянс є важливим — саме завдяки ментальним орієнтирам, яких ми набуваємо через стандарти та реформи», — підсумовує один з експертів проєкту, директор Центру міжнародної безпеки Валерій Кравченко.
Проєкт реалізований агенцією соціальних змін Platfor.ma спільно з ГО «Інтерньюз-Україна» в межах проєкту «НАТО — це люди», що фінансується Урядом Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії, що діє через Міністерство закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії («FCDO»).
Переглянути онлайн-експозицію «аНАТОмія миру» можна за посиланням