В Рубіжному з'явився Центр професійної орієнтації та кар'єрного розвитку
У Рубіжному з’явився Центр професійної орієнтації та розвитку кар’єри. Він сучасно обладнаний, а також тут працюватиме спеціаліст, який буде консультувати охочих щодо вибору професії, тенденцій ринку праці, розвитку особистих та професійних навичок.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Проект "Центр професійної орієнтації та розвитку кар'єри для учнівської молоді та мешканців громади"
Створення такого Центру стало можливим в рамках проєкту «Центр професійної орієнтації та розвитку кар’єри для учнівської молоді та мешканців громади (Професійний Розвиток Особистості)», який реалізує «Фонд «Професійний розвиток Харкова» у партнерстві з Відокремленим підрозділом РЦПО ЛНУ імені Т. Шевченка у межах Програми розвитку ООН із відновлення та розбудови миру.
“Наш Фонд вже 9 рік поспіль працює у сфері сприяння працевлаштуванню, профорієнтації та розвитку профкомпетенцій. Один з регіонів, де ми активно впроваджуємо свої проєкти, - схід України. Починаючи з 2014 року багато навчальних закладів переїхали в такі міста як Сєвєродонецьк, Рубіжне, Старобільськ та почали тут приймати й навчати студентів. І нашій організації важливо допомогти їм в тому, щоб створити гідні умови для майбутніх спеціалістів та зробити так, аби вони здобули актуальні для ринку праці навички”, - зазначила Ірина Фоменко, голова правління ГО “Фонд “Професійний розвиток Харкова”.
Проєкт “Центр професійної орієнтації та розвитку кар’єри” спрямований на те, щоб надати молоді й мешканцям громади більше можливостей, які покращать їхні шанси на успішне працевлаштування. Проєкт має два основних напрямки: покращення матеріально-технічної бази та навчання педагогічного складу й здобувачів/ок освіти ВП РЦПТО. Для навчального закладу були придбані різного роду устаткування та інструменти, які здобувачі/ки освіти за спеціальностями «Манікюрник. Педикюрник», «Слюсар з ремонту колісного транспорту», «Зварник електродугової та ручної зварки» використовуватимуть у навчанні та отримають потрібні навички в своїх професіях.
“Головна мета, яку ми поставили перед собою в цьому проєкті, - це підвищення конкурентноспроможності здобувачів та здобувачок освіти регіону. Бо саме молодь, яка навчається на робітничих професіях, потребує допомоги в розвитку навичок та додаткової освіти, яка стане великою перевагою в подальшому працевлаштуванні”, - прокоментувала Олена Галіцина, координаторка проєкту.
За словами спікерки, окрім поповнення матеріально-технічної бази, проєкт мав освітній компонент. Так, були проведенні заходи, які охопили 340 учасників - співробітників/ць та здобувачів/чок освіти Відокремленого підрозділу РЦПО ЛНУ імені Т. Шевченка.
“Ми провели 21 тренінг, 8 майстер-класів, 12 неформальних зустрічей, 45 індивідуальних консультацій, а також 2 бізнес-класи. Заходами для молоді ми старались розкрити їхній підприємницький та творчий потенціал, дати практичні навички в їхніх спеціальностях. В той час, як педагогічний склад вчився інструментам неформальної освіти та дистанційного навчання, аби полегшити перехідний період у зв’язку з карантинними обмеженнями”.
Довідкова інформація. Проєкт «Центр професійної орієнтації та розвитку кар’єри для учнівської молоді та мешканців громади (Професійний Розвиток Особистості)» реалізує «Фонд «Професійний розвиток Харкова» у партнерстві з Відокремленим підрозділом «Регіональний центр професійної освіти (РЦПО) Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» (м. Рубіжне, Старобільськ, Кремінна, Щастя) у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.