В ОРДО заявили про можливість провалів ґрунту та вихід метанів із шахт після їх закриття
Два дослідницькі інститути розробляють електронний каталог ділянок на контрольованій "ДНР" території, які становлять небезпеку через закриті шахти.
Про це повідомляє Східний Варіант із посиланням на "Новости Донбасса".
У "державному комітеті з науки та технологій" при угрупуванні "ДНР" заявили, що інститути "Донгіпрошахт" та "Макіївський науково-дослідний інститут з безпеки робіт у гірничій промисловості" виконують роботу "з цифровізації ділянок земної поверхні, небезпечних через можливу освіту провалів та виділення шахтних газів".
«Вже завершено роботи по Торезсько-Сніжнянському району, до якого належать 22 шахти. Після проведення робіт ще у двох районах — Донецько-Макіївському та Центральному – буде підготовлено електронний каталог, що містить докладну інформацію про ділянки, що зазнають техногенного впливу діючих та ліквідованих шахт республіки»,
— запевняють у "комітеті".
Там зазначили, що "внаслідок розробки підземних вугільних родовищ можуть утворюватися провали земної поверхні, розташованої над гірськими виробками, а також виділятися шахтні гази. Провали поверхні становлять небезпеку для людей, будівель та споруд".
Як стверджують у "відомстві", виділення шахтних газів на поверхню на Донбасі відбувається протягом близько 60 років, за цей час було виявлено понад 100 ділянок, на яких виділявся шахтний газ, внаслідок чого сталося 82 випадки загоряння метану у житлових будинках та виробничих приміщеннях.
«Через припинення провітрювання гірських виробок та відсутності контролю над станом земної поверхні неробочі шахти стають ще більшою загрозою для безпечного життя людей»,
— визнали в "ДНР".