Україна і міжнародні організації не мають доступу до заручників в ОРДЛО, - правозахисники
Україна не може потрапити на тимчасово непідконтрольну територію для пошуків зниклих безвісти і заручників, поки міжнародні організації не отримають повний допуск до всіх утримуваних осіб.
Про це йшлося на черговому засіданні робочої групи з питань осіб, зниклих безвісти на Донбасі, та військових і цивільних заручників в Офісі Президента під головуванням радника - уповноваженого глави держави з питань забезпечення прав захисників України Олени Вербицької, повідомляє пресслужба ОП.
Правозахисники, зокрема, акцентували на повній відсутності доступу міжнародних організацій до незаконно ув'язнених українців на тимчасово окупованих територіях і неможливості забезпечення їх необхідними ліками, продуктами і речами.
"Поки міжнародним організаціям, включно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ), не буде надано повний і безумовний допуск до всіх утримуваних осіб, про що була досягнута домовленість під час Паризького саміту в Нормандському форматі 9 грудня 2019 року, Україна не має жодних можливостей потрапити на непідконтрольну територію для пошуків. Тому, на моє переконання, співпраця з посольствами та міжнародними організаціями - єдиний шлях вплинути на ситуацію і прискорити реалізацію зазначених вище домовленостей", - пояснила Вербицька.
Робоча група вирішила звернутися до Міністерства закордонних справ з проханням організувати зустріч з представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста, ОБСЄ, ООН і низки посольств.
Уповноважена Президента також нагадала, що Україна на вищому рівні звертається до міжнародних партнерів з проханням вплинути на ситуацію з доступом до полонених.
Зокрема, це питання було в порядку денному зустрічі Президента Володимира Зеленського з Президентом США Джозефом Байденом.
Крім того, зазначається, що реалізація домовленостей учасників Нормандського формату неодноразово обговорювалася з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, українська делегація передавала списки безвісти зниклих і полонених українців в рамках Ради Безпеки ООН.
Під час засідання також порушувалося питання про залучення членів сімей зниклих безвісти до роботи міжвідомчої Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
В ОП поінформували, що за результатами обговорень було прийнято рішення підготувати низку пропозицій і звернень до профільних відомств для системного вирішення проблемних питань, а наступну зустріч із залученням представників правоохоронних органів, центральних органів виконавчої влади та відповідних комітетів Верховної Ради провести в грудні цього року.