У ЗМІ порівняли розцінки на комунальні послуги в окупованих Криму і Донецьку з тарифами на ЖКГ у Києві: таблиця
У ЗМІ порівняли розцінки на комунальні послуги в окупованих Криму і Донецьку з тарифами на ЖКГ у Києві.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на cxid.info
Які тарифи на ЖКГ сьогодні в Києві, окупованих Донецьку і Севастополі, вирішили порівняти в ЗМІ.
Якщо порівнювати київські тарифи з окупованим Донецьком, то опалення в столиці України буде в січні дорожче в шість разів, гаряча вода - в п'ять разів, холодна - майже втричі.
Газ у січні для киян коштуватиме у дванадцять разів дорожче, ніж для донеччан - 9,87 грн + доставка 1,45 грн. Але з лютого і до кінця опалювального сезону, з урахуванням "знижки Шмигаля", загальний тариф у столиці становитиме 8,44 грн (6,99 + доставка). Тобто розрив скоротиться до дев'ятикратного розміру.
Зі світлом історія така. З січня Україна скасувала пільгову ціну, і за весь обсяг спожитих кіловат доведеться платити по 1,68 грн.
В ОРДО ж ціна за перші 150 кіловат - 30 копійок (у переказі на гривні), далі - 41 копійка. Тобто базовий тариф у Києві з січня буде вп 'ятеро вищим, ніж в окупованому Донецьку.
Зазначені ціни по окупованому Донецьку - після підвищення тарифів, яке відбулося в жовтні.
Якщо порівнювати київські тарифи з ОРДО, то опалення в столиці України буде в січні дорожче в шість разів, гаряча вода - в п 'ять разів, холодна - майже втричі. Запевняють автори.
Газ у січні для киян коштуватиме у дванадцять разів дорожче, ніж для донеччан - 9,87 грн + доставка 1,45 грн. Але з лютого і до кінця опалювального сезону, з урахуванням "знижки Шмигаля", загальний тариф у столиці становитиме 8,44 грн (6,99 + доставка). Тобто розрив скоротиться до дев 'ятикратного розміру.
Зі світлом історія така. З січня Україна скасувала пільгову ціну, і за весь обсяг спожитих кіловат доведеться платити по 1,68 грн.
В ОРДО ж ціна за перші 150 кіловат - 30 копійок (у переказі на гривні), далі - 41 копійка. Тобто базовий тариф у Києві з січня буде вп'ятеро вищим, ніж у Донецьку.
Анексований Крим. Для прикладу взяли Севастополь, де подають гарячу воду в будинки (в столиці півострова її відключили ще в жовтні і обіцяють повернути в березні, оскільки в місті серйозні проблеми з водою).
Тарифи в Севастополі вважають трохи інакше.
У платіжки вносять два види даних по тепловій енергії - як для нагріву води, так і для опалення. Тариф один і той же - з січня це 883 гривні за гігакалорію (2350 рублів). Далі, у разі гарячого водопостачання, витрачене тепло підсумовують з ціною нагрітої води - за ціною 14,76 грн/куб.
Для нагріву одного кубометра води йде 0,0723 гігакалорії. При вартості 1 Гкал - 833 гривні, куб води обходиться на рівні 60 гривень за нагрів. Плюс ціна за саму воду - виходить близько 75-ти за кубометр.
Це мова про воду, яка подається власне в крани. Опалення, повторимося, вважається окремо - але за тією ж за ціною 833 гривень за Гкал (і вже без урахування вартості води в батареях).
Холодна вода з її відведенням обійдеться в 25,6 гривень. Це єдиний приклад, коли ціна трохи вища, ніж у Києві. В силу того, що з водою в Криму взагалі серйозний дефіцит і доставляти її споживачам дуже дорого.
Автори підрахунків стверджують, що в анексованому Криму люди платять за холодну воду майже стільки ж, скільки в Києві.
Решта тарифів нижча, ніж на підконтрольній українській території. Так, електрика до 150 кіловат у Севастополі - 1,29 гривні. В Україні з січня - 1,68 (у грудні діяв змішаний тариф, який був приблизно рівноцінний кримському).
Газ у Севастополі коштує 1,84 гривні за кубометр. Така ціна діє при споживанні до 3500 кубів на рік (тобто по 300 кубів за місяць). Зрозуміло, що в багатоквартирних будинках стільки і близько не споживають - тобто норма виписана для приватного сектора. Понад цей обсяг ціна зростає до 3 гривень за куб. Ціни за доставку немає.
У лютому вартість газу в Україні знизиться до 6,99 гривні плюс доставка (у Києві це 1,45 гривні за куб). Порівняно із Севастополем, це майже вп'ятеро дорожче.
Скільки платять за квартири?
Скільки платять у Києві, Донецьку та Сімферополі за "двушку" 60 квадратних метрів (ціни в гривні, за січень, без урахування квартплати)
Якщо перевести ці розрахунки в цифри сімейного бюджету, то картина виходить наступна.
За двокімнатну квартиру на сім 'ю з 3-4 осіб, комуналка і світло найдорожче вийдуть у Києві - понад півтори тисячі гривень.
Другим йде Севастополь - але тут цінник майже на третину нижче. І втричі дешевше утримувати квартиру в Донецьку, підрахували автори тексту.
Раніше повідомлялося: у Донецькій і Луганській областях з 1 січня подорожчає опалення