У ТКГ назвали сфери бізнесу, які зацікавлять інвесторів після деокупації Донбасу
Фінансистка в ТКГ вважає, що будуть привабливі проекти, які і раніше реалізувалися на Донбасі, а також нові напрямки.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Дом
Видобуток вугілля вже не буде основним напрямком промисловості в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) після повернення їх під контроль України. При цьому територія буде цікава для інвестування в інші сектори. Про це сьогодні, 28 липня, розповіла фінансистка, членкиня української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Вікторія Страхова.
Вона нагадала, що інвестори приймають рішення про капіталовкладення в залежності від співвідношення "прибуток — ризик". Але і в проблемних регіонах вони знаходять вигоду.
Читайте також: економічна реінтеграція. Чому інвестиції майже не йдуть на схід України та що з цим робити
"Я завжди наводжу в приклад таку дуже криміногенну країну як ПАР, в якій працює компанія De Beers (міжнародна корпорація з видобутку, обробки та продажу природних алмазів, — ред.). Думаю, що Донбас теж може дати інвестиційні можливості. Слава богу, зараз світ живе в епоху досить дешевих грошей, тому проєкти, які ми можемо запропонувати в ОРДЛО після відновлення суверенітету на цій території, будуть цікаві багатьом інвесторам — як локальним, так і міжнародним", — впевнена Страхова.
Фінансист вважає, що будуть привабливі проєкти, які й раніше реалізувалися на Донбасі, а також нові напрямки.
"Виходячи зі свого досвіду, що б я бачила. Наприклад, з тих проєктів, які були — утилізація шахтного метану. Також розвиток нових галузей агросектора, але вже в промислових масштабах — вирощування тих же грибів, равликів. Це, може, звучить смішно, але насправді це прибутково. Це може продаватися. Сонячна енергія, оскільки обумовлена специфікою цього регіону", — перелічила Страхова.
Вона додала, що також потрібно враховувати, що більшість шахт на нині непідконтрольній частині Донбасу затоплені. Але промислові території можна використовувати під розвиток технологічного сектора, під виробництво технологічного обладнання.
"Ми розуміємо, що видобуток вугілля не буде основним фактором. Але створювати цей пояс благоденства можна. Було б бажання", — резюмувала Вікторія Страхова.