У Слов'янську єврейська громада запалила останню свічку Хануки: фото
У Слов'янську єврейська громада запалила останню свічку Хануки.
Євреї з Ізраїлю та Латвії подорожують Україною, щоб запалити свічки Хануки. У Слов'янську вони запалили останню, восьму свічку.
Про це повідомляє кореспондент Східного варіанту.
Першу свічку встановив заступник міського голови Віктор Воропаєв. Решта - представник єврейської громади з Ізраїлю.
У Слов'янську єврейська громада сформувалася до 1917 року. У 30-ті роки синагогу забрали, немає її й донині. Під час німецької окупації в місті загинуло понад 400 євреїв.
У 1995 році була офіційно зареєстрована громадська організація "Єврейська громада Слов'янська". Очолює громаду Юлія Ледняк, викладач Донбаського державного педагогічного університету.
Ханука - це єврейське свято свічок, які запалюють на честь дива, що сталося при освяченні Храму після перемоги війська Єгуди Маккавея над військами царя Антіоха в 164 році до нашої ери.
Це свято починається 25-го числа єврейського місяця кислева і триває вісім днів. Цього року ці дні припадають на період з вечора 10 грудня по вечір 18 грудня.
Протягом восьми днів свята в синагогах читається молитва "Алель" (хваління), а в будинках щовечора запалюють особливий восьмисвічник - ханукію, або ханукальну менору.
Ханукію встановлюють на видному місці та в першу ніч запалюють одну свічку, у другу - дві свічки тощо. У наші дні багато хто ставить ханукії на підвіконня, щоб їх було видно з вулиці.
Євреї відзначають Хануку з II століття до нашої ери. Згідно з єврейською традицією, після осквернення грецькими язичниками Єрусалимського храму спалахнуло повстання, яке завершилося перемогою юдейських військ.
Після вигнання грецьких загарбників з Ізраїлю і взяття Єрусалима військами Юди Хасмонея на прізвисько Макабі (Молот) євреї відновили осквернений і частково зруйнований храм міста.
У день його освячення планували запалити головний храмовий світильник - менору.
Вогонь потрібно було підтримувати постійно. Але не оскверненого масла для світильника виявилося мало. А на виготовлення та освячення нового потрібно було вісім днів.
Дивним чином вогонь у золотій менорі горів вісім днів. За цей час і приготували нові запаси олії.
Марія Богач, Східний варіант