У прифронтовому селі на Луганщині діє клуб активного довголіття (відео)
Будівля місцевої пошти у Трьохізбенці на Донбасі роками стояла покинутою, доки місцеві мешканці похилого віку власними руками не зробили там ремонт. Відтоді у приміщенні працює Клуб активного довголіття, де вони збираються кілька разів на тиждень і дізнаються, як надсилати електронні листи, вчаться налаштовувати показ фільму, щоб подивитись його з онуками, або в’яжуть гачком.
Команда МКЧХ завітала до Клубу, щоб познайомитись з його учасниками, йдеться на сайті організації.
Селище Трьохізбенка знаходиться на Луганщині, фактично на лінії зіткнення. Ситуація тут зараз спокійніша ніж у перші роки збройного конфлікту, однак обстріли тут трапляються й досі.
Ізольованість населеного пункту та його близькість до лінії зіткнення спонукали жителів Трохізбенки до спільної діяльності, яка з часом отримала назву Клуб активного довголіття. Літні мешканці побачили потенціал у занедбаному сільському поштовому відділенні, яке вони відремонтували для створення Клубу. У ньому близько 50 постійних учасників.
Місцева влада дозволила використовувати колишнє приміщення пошти, а МКЧХ надав будівельні матеріали, активісти самі зробили тут ремонт.
Відтоді у цьому просторі учасники проходять тренінги та майстер-класи з надання першої допомоги, мінної безпеки та психосоціальної підтримки. Тут опановують навички шиття, в’язання, приготування випічки, написання картин тощо. Деякі вироби, створені на таких заняттях, стають в пригоді й іншим: приміром, в’язані шкарпетки чи рукавиці передають підопічним патронажної служби Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ). А власноруч пошиті комплекти постільної білизни дарують літнім односельцям на дні народження та інші урочисті дати.
Зокрема вони навчають літніх мешканців Трьохізбенки користуватись смартфонами та комп’ютерами. Для декого з місцевих це дуже важлива навичка, адже лінія зіткнення розділила багато родин на Донбасі, тож бабусі й дідусі часто не мають інших засобів зв’язку зі своїми дітьми та онуками, крім месенджерів. Деякі також сподіваються, що оволодівши сучасною технікою, вони знайдуть роботу.
МКЧХ не лише допоміг Клубу з ремонтом, а й придбав меблі та обладнання: комп’ютери, швейні машинки, пічки, спортивний інвентар тощо. Також організація закуповує матеріали для творчості.
Клуб фактично став багатофункціональним простором й для інших мешканців Трьохізбенки.
Пілотний проєкт Клуб активного довголіття на сході України реалізується патронажними сестрами ТЧХУ за фінансової підтримки МКЧХ. У Луганській і Донецькій областях створено три таких клуби: крім Трьохізбенки, вони функціонують у Краківці та Співаківці. Загалом до них долучились близько 100 людей.