У Польщі заклад української кухні допомагає переселенкам зі сходу України
Фонд “Zero Camps” існує за підтримки уряду Польщі. Головна його мета – забезпечити базові потреби людей, які приїхали в Краків після повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
"Заклад “Тепло” не виник, якби не було фонду “Zero Camps”. Його створення було реакцією на приїзд жінок з дітьми. Чому так? Бо всі наші об'єкти – це хостели (окрім квартир), де є одна кухня для декількох родин, а коли люди залишаються надовго, то починають готувати багато та смачно. Також багато переселенок з України почали шукати роботу, але більшість вакансій передбачали низьку оплату, далеке розташуванням від місця проживання або незручний графік, з яким не виходило забрати дитину із садочка”, – розповідає співзасновниця закладу української кухні “Ciepło” Михайловська Олена.
Фонд “Zero Camps” існує за підтримки уряду Польщі. Головна його мета – забезпечити базові потреби людей, які приїхали в Краків після повномасштабного вторгнення росії в Україну.
“Після 24 лютого 2022 року було неймовірно багато українок в Кракові, ми хотіли надати їм тимчасовий прихисток та теплу їжу. За декілька місяців змінились масштаби й тепер, окрім тимчасового перебування, у нас можна залишитися надовше. Наразі є два хостели та кілька квартир. Загалом ми опікуємось близько 130 людьми, які були змушені покинути Україну через війну”, – ділиться співзасновниця закладу.
Олена додала, що близько 100 людей – це переселенки зі сходу. Часто з областей, які були окуповані або де ведуться активні бойові дії. Це Луганськ, Донецьк, Горлівка, Маріуполь та інші. Здебільшого допомоги потребують жінки та діти.
Жінка пригадала, що за декілька місяців “Тепло” перетворилось у заклад, який є не тільки українською кухнею, а й простором, де відбуваються різноманітні події: виставки, лекції, бранчі тощо. Ціль подій – говорити про війну та знайомити відвідувачів та відвідувачок ближче з українською культурою.
Повністю читайте матеріал Східного Варіанта про те, як соціальний бізнес в Польщі допомагає переселенкам зі сходу.
Також читайте про те, як переселенка із Волновахи відкрила кав'ярню в Луцьку.