У Мінцифрі розповіли, які послуги вже доступні ВПО
Сьогодні всі послуги, наявні в «Дії», доступні для внутрішньо переміщених осіб нарівні з усіма громадянами України. Крім того, є послуги, орієнтовані виключно на ВПО - це, наприклад відображення довідки ВПО в мобільному додатку «Дія».
Про це йдеться в матеріалі Східного Варіанту
Читайте також: цифрова реінтеграція. Як «Дія» допомагає переселенцям і жителям ОРДЛО і чого очікувати далі
У Міністерстві цифрової трансформації зазначають, що довідка в електронному вигляді має таку ж юридичну силу, як і паперова.
"Якщо при наданні публічної послуги потрібна довідка ВПО, то особа має право пред'явити електронну довідку в" Дії ", або надати копію цієї довідки через мобільний додаток, і жоден суб'єкт надання такої послуги не має права вимагати від заявника паперовий документ або його паперову копію ", - зазначає державна експертка нормативного реінжинірингу електронних послуг директорату розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України Ніна Попова.
Вона також підкреслює, що електронна довідка має більший рівень достовірності, ніж паперова, оскільки перевірка даних електронної довідки здійснюється за допомогою електронного ідентифікатора - QR-коду, штрих-коду, цифрового коду, що дозволяє в режимі реального часу отримати підтвердження з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
В установах, що надають послуги переселенцям, повинна бути можливість отримання електронної копії такої довідки. Але для повноцінного функціонування електронного шерінгу документів через «Дію» потрібне налаштування системи з боку постачальника послуги. Тобто, працівники, наприклад, центру зайнятості або податкової служби не мають права вимагати у переселенця принести паперову довідку для подачі документів.
Також ВПО через портал «Дія» можуть подати заяву в «Держмолодьжитло» про намір отримати пільговий іпотечний кредит на житло (кредит на житло під 3%).
«Це дуже зручна електронна послуга в три кроки, здійснювана за декларативним принципом, з ідентифікацією особи, підтвердженням того, що вона і члени її сім'ї є внутрішньо переміщеними особами, забезпечує якісне, коректне і прозоре наповнення реєстру кандидатів без ручного втручання і корупційних ризиків для подальшого справедливого розіграшу на отримання кредитів», - говорить н
До речі, цією послугою вже скористалися 15 648 осіб, що становить 96% від усіх поданих заяв від громадян. Тобто, саме електронний варіант послуги користується найбільшим попитом.
Крім того, з червня цього року жителі тимчасово окупованих територій можуть скористатися сервісом «єМалятко» на Порталі «Дія», яким користуються 89% батьків України.
"Це сервіс, який дозволяє за однією заявою зареєструвати новонароджену дитину онлайн. Вже зараз через "єМалятко" можна замовити українське свідоцтво про народження, якщо дитина народилася на території АР Крим або в окупованих районах Донецької або Луганської областей", - уточнює Ніна Попова.