У Лиманському лісовому господарстві на Донеччині хочуть виростити мільйон сосен цього року (відео)
Понад мільйон молодих сосен хочуть виростити 2022 року в Донецькій області. Саджанці підготують у Лиманському лісовому господарстві, де в рамках президентської програми «Зелена країна» відкрили центр селекції.
Про це повідомляє «Дом».
Всі процеси з пророщування насіння сосни звичайної автоматизовані. У цеху, де готують ґрунт, за допомогою спеціального обладнання змішують ґрунт, добрива і мінерали.
"Субстрат з бункера по конвеєру подається в приймальне відділення машини для заповнення касет. З іншого боку подаються касети, і субстрат потрапляє в ємності. Ущільнюється штовхачами, зайве прибирається щіткою. І в результаті ми маємо касету, заповнену субстратом", - коментує директор державного підприємства "Лиманське лісове господарство" Олексій Приходько.
Задіяна техніка виконує роботу десятка фахівців: автомат готує лунки для насіння, поміщає зерно в контейнер.
"Всього на лінії працюють чотири людини, і це - достатня кількість для того, щоб забезпечити повноцінну роботу центру протягом цілого року", - пояснює Приходько.
Касети з насінням майбутніх дерев далі відправляться в теплицю. Це - завдання для навантажувача. Він дуже компактний, буде легко пересуватися по самій теплиці. При цьому максимальну вагу, яку він може підняти, - 3,5 т.
У теплиці, площа якої становить майже 1 га, насіння сосни будуть проростати близько трьох тижнів. За рік тут можна буде підготувати до висадження більше мільйона саджанців. Про потрібну температуру і полив теж подбає техніка. Величезну теплицю поливальний апарат проходить всього за 5 хвилин.
Потім пророслі саджанці перевезуть на майданчик для висадки.
"Тут вони поливаються протягом 3-4 місяців до осені, восени всі ці сіянці висаджуються в лісах", - розповів директор "Лиманського лісового господарства".
У 2014 році через бойові дії в Лиманському лісництві загинули близько 1,5 тис. га лісу. Ще 0,5 тис. га знищила посуха. Фахівці планують відшкодувати ці втрати. Підрахували, що на це піде близько 3 років.
Селекційний центр був побудований за 8 місяців у рамках програми президента України «Зелена країна». Державі він обійшовся майже в 38 млн грн. Перші сосонки звідси висадять в грунт навесні, в майбутньому тут планують готувати саджанці і для сусідніх областей.