У Лиманській громаді проведуть зустріч для бажаючих розвивати зелений туризм в регіоні
13-14 серпня за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка східної України” (Проєкт USAID) відбулася навчальна поїздка представників Лиманської громади до Полтавщини.
Участь у ній взяли представники туристичної галузі, місцевої влади, підприємці, краєзнавці, люди, які планують розвивати зелений туризм на півночі Донецької області, йдеться на сторінці Проєкт USAID "Економічна підтримка східної України"
Учасники поїздки взяли участь у семінарі-тренінгу “Успішний досвід розвитку сільського та зеленого туризму Полтавської області”.
Тренерка та регіональна координаторка з розвитку мережі “Greenways Ukraine” Яніна Барибіна та власники зелених садиб розповіли про досвід їх створення на Полтавщині, фінансову підтримку обласної державної адміністрації власникам садиб та кооперацію підприємців.
“Досвід Полтавщини може бути корисний представникам Донецької області у напрямку започаткування та розвитку зелених садиб. Важливо не лише стимулювати грошима підприємців, а й залучати їх до фінансування, тоді підприємець відчуває більшу відповідальність. Ми готові покроково розповісти про те, які потрібні документи для реєстрації садиб, як спільно долати перепони та шукати цікавинки для розвитку свого регіону. Потрібно кооперуватися – владі, бізнесу, місцевим жителям, краєзнавцям – лише так можна отримати результат. Ми готові кооперуватися та створювати нові веломаршрути, допомагати у розвитку територій”, - сказала Яніна Барибіна.
Учасники туру відвідали Музей українського гончарства у селищі Опішня та етнографічний комплекс “Старий хутір”. Цю садибу зеленого туризму розвиває подружжя Марина та Олександр Куденець. Зараз вони мають три сільські хати для розміщення гостей, які користуються попитом у туристів.
Учасники заходу також дізналися про інші можливості для розвитку зелених садиб, а саме: організація дитячих таборів, проведення майстер-класів, розвиток бджільництва. Цими послугами садиби приваблюють до себе гостей з різних регіонів, іноземних туристів.
“Я живу у селищі Ямпіль Лиманської громади, маю невеликий гостьовий будиночок. До карантину до мене приїжджали гості. Побачене на Полтавщині планую використати для розвитку своєї садиби, буду створювати умови, щоб до мене їхали люди на відпочинок”, - поділилася враженнями учасниця поїздки Галина Певцова.
Незабаром в Лиманській громаді проведуть зустріч для підприємців, зацікавлених у розвитку зеленого туризму. Учасники цього навчального туру поділяться досвідом, який буде корисним для подальшого розвитку туризму на Лиманщині.
Фото: Проєкт USAID "Економічна підтримка Східної України"