У ДПСУ розповіли, скільки людей за тиждень пропустили на КПВВ "Новотроїцьке"
Сьогодні на один день відкрився КПВВ "Новотроїцьке"
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Вільне Радіо
Перейти через КПВВ “Новотроїцьке” можна з 08:00 до 16:00, як і на всіх КПВВ Донбасу. Дзеркальний блокпост, підконтрольний окупаційній владі, зачиняється о 15:30.
На цьому пункті лінію розмежування можна перетнути і пішки, і на авто.
Читайте також: в ОРДЛО з підконтрольної Україні території пускають тільки за перепустками: розповідаємо, як їх отримати
За даними Державної прикордонної служби України, через “Новотроїцьке” за тиждень пропустили 373 людей та 101 автомобіль.
Але пропускають тут лише у понеділок і п’ятницю. Лише в ці дні представники т.з. “ДНР” відкривають свій пост “Оленівка”. Наступного разу перетнути лінію розмежування на пункті “Новотроїцьке” можна буде 7 травня.
Варто зазначити, що представники т.з. “ДНР” випускають з ОРДО лише тих, у кого є прописка на підконтрольній території, а впускають тільки за попереднім узгодженням у т.з. “міжвідомчому штабі ДНР”.
Пункт пропуску “Станиця Луганська” працює кожного дня за стабільним графіком: з 08:00 до 16:00. Перетнути його можна тільки пішки.
Читайте також: "Я хочу побачити маму": три історії переселенців, які їдуть через КПВВ на Великдень
Зазначимо, через вимоги представників т.з. “ЛНР”, люди можуть виїхати з непідконтрольної території та повернутися тільки один раз на місяць.
Перш ніж перетнути лінію розмежування, треба встановити державний додаток “Вдома” для контролю самоізоляції. Благодійники, які чергують щодня на КПВВ, радять перетинати КПВВ із телефонами на Android версії 5.0 і вище. Адже на смартфонах з більш старою версією додаток не встановиться. Також нерідко виникають труднощі з iPhone.
Після перетину треба пройти дослідження на коронавірус. На “Станиці Луганській” можна здати як швидкі, так і ПЛР-тести, а на “Новотроїцькому” є лише експрес-тести. Якщо людина не хвора на COVID-19, у додаток приходить сповіщення про припинення самоізоляції.
На Донеччині у тих, хто з якихось причин не може встановити сервіс “Вдома”, є змога поїхати на обсервацію у визначений для цього медзаклад. Там безкоштовно годують та надають ліжко.