У Донецькій обласній травматології скоротили 80 осіб, інших перевели на неповний робочий день
Донецька обласна травматологічна лікарня, яка розташована в Лимані, опинилася на межі виживання.
Про це розповів керівник медустанови, професор, доктор медичних наук, лікар-травматолог Володимир Климовицький, передає "С-плюс".
За його словами, коштів, які медустанова отримує за послуги за договором з Національною службою здоров'я України (НСЗУ), не вистачає на зарплати персоналу і закупівлю медикаментів. І така ситуація в багатьох медустановах.
Як повідомив Климовицький, з НСЗУ лікарня отримує 600 тисяч гривень на місяць, при потребі 1,8 мільйона гривень.
"За кожного пролікованого хворого нам сплачується всього лише 4,5 тисячі гривень і коефіцієнт, виходить близько 8 тисяч гривень. Де можна зробити операцію за 8 тисяч?.. Не буває такого", - говорить керівник лікарні.
За словами медиків, одна операція, за яку Національна служба здоров'я платить в середньому 8 тисяч гривень, насправді може обходитися в 120 тисяч гривень, з урахуванням необхідного протезу.
В обласній лікарні лікують пацієнтів, яким потрібні серйозні втручання в галузі травматології, ортопедії та нейрохірургії. Сюди на лікування їдуть люди з Донецької та сусідніх областей.
Згідно з реформою, лікарні дозволені й інші джерела заробітку, наприклад, платні послуги. Але більшість пацієнтів дозволити собі таку дорогу медицину не в змозі.
У лікарні написали відкритий лист до президента Володимира Зеленського, до парламенту і Кабміну з проханням допомогти зберегти установу.
"Ні до кого буде звертатися, і нікому буде надавати допомогу. Не тільки нашу, а й психіатричну, наркологічну, дерматовенерологічну тощо. Зараз складнощі теж у дитячій лікарні", - підкреслює Климовицький.
Поки реакції на лист з проханням переглянути реформування третинного рівня медицини з Офісу президента немає, але медики сподіваються, що їх таки почують.
А поки ж в обласній травматологічній лікарні вже скоротили 80 працівників, інших перевели на неповну тарифну ставку.