У Донецькій і Луганській областях запрацювала мобільна соціальна служба
Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Канади забезпечила громади Донеччини та Луганщини мобільною службою соціально-психологічної допомоги.
Про це йдеться на сайті ПРООН в Україні.
Два спеціально обладнані автомобілі курсуватимуть віддаленими населеними пунктами у двох областях, аби забезпечити рівний та інклюзивний доступ до соціально-психологічних послуг та допомоги у кризових ситуаціях людям/сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах.
Мобільна соціально-психологічна служба діятиме на базі Донецького та Луганського обласних центрів соціальних служб. Завдяки цьому жителі громад отримають доступ до спеціалізованих соціальних послуг, спрямованих на розв’язання соціально-психологічних проблем.
Керівник Програми ООН із відновлення та розбудови миру Віктор Мунтяну зазначив, що вразливі групи населення, особливо в громадах, розташованих уздовж «лінії зіткнення», отримуватимуть оперативну та своєчасну соціальну підтримку завдяки мобільній службі.
«Цей інструмент є інноваційним рішенням, яке збільшує спроможність місцевих органів влади надавати якісні соціальні послуги. Ми віримо, що громади на сході України тепер будуть краще підготовлені до піклування про найбільш вразливі групи, не залишаючи нікого осторонь», – додав пан Мунтяну.
До основних функцій мобільної служби належать:
- консультування – психологічна підтримка та екстрені кризові втручання психологів та соціальних працівників;
- посередництво та медіація – допомога у врегулюванні конфліктів, веденні переговорів, опрацюванні шляхів та умов розв’язання конфлікту;
- соціальна профілактика та реабілітація – надання допомоги з влаштування до притулку, соціально-психологічної реабілітації, зокрема неповнолітніх дітей;
- інформаційна робота – проведення фахового інформування та консультування органів місцевого самоврядування з організації та планування соціальної роботи;
- надання соціальних послуг тощо.
Голова Політичного відділу Посольства Канади в Україні Річард Колвін зазначив, що мобільна служба принесе користь широкій громадськості.
«У Канаді ми розуміємо, що для процвітання громад необхідно піклуватися про їхніх найбільш вразливих представників. Ось чому ми впевнені, що ці нові мобільні послуги стануть корисними для всіх жителів Донецької та Луганської областей, які опинилися у складних життєвих ситуаціях, та їхнім громадам у цілому», – додав пан Колвін.
Виїзди обласної мобільної служби відбуватимуться на спеціально обладнаному автомобілі за графіком згідно з програмою соціального супроводу, у випадку планових візитів. Однак позапланові візити також здійснюватимуться на запити громад або в екстрених випадках у відповідь на звернення громад та мешканців.
Директор Донецького обласного Центру соціальних служб Юрій Балаболка зазначив, що завдяки мультидисциплінарній команді, а також переданому Програмою розвитку ООН обладнанню для надання соціально-психологічної допомоги центр зможе не лише якісно надавати екстрені послуги, а й попереджати складні випадки.
«Тепер ми можемо підійти до вирішення проблем людей та сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, комплексно та оперативно реагувати на запити місцевих органів самоврядування й громадян», – додав пан Балаболка.
Директорка Луганського обласного Центру соціальних служб Ірина Єременко зазначила, що створення ефективної мобільної служби екстреної соціально-психологічної допомоги дозволить соціальним працівникам своєчасно реагувати на складні життєві випадки у найвіддаленіших куточках громади Луганської області.
Спеціально обладнані автомобілі мобільної соціально-психологічної служби було закуплено в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Канади.
Раніше повідомлялося, що ПРООН передала Донеччині мобільний соціальний офіс від уряду Канади