Студент з Маріуполя розробив додаток для отримання цифрових навичок
Руслан Рябошапка із Маріуполя готує додаток, який допоможе людям без цифрових навичок опанувати різні месенджери та проводити платежі онлайн.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Проєкт USAID "Економічна підтримка Східної України"
Руслан - студент Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (Харків).
За сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID) Руслан взяв участь у навчальному курсі “Основи інноваційного підприємництва на практиці” у Приазовський державний технічний університет (ПДТУ).
ПДТУ провів курс для викладачів та студентів, до процесу навчання долучились досвідчені тренери інноваційного холдингу “Sikorsky Challenge”. Учасники тренінгів навчалися основ інноваційного підприємництва, розробляли свої ідеї.
За спостереженнями Руслана, багато людей різного віку, особливо у віці 50+, не можуть заплатити комунальні платежі онлайн, виконати інші операції, використовуючи смартфон.
“В Україні відсоток людей без цифрових навичок дуже значний. У період пандемії уміння користуватися різними додатками спростило б життя людей, адже не потрібно йти до банку і стояти у черзі, щоб оплатити комунальні платежі. Часто такі люди просять дітей, молодших родичів допомогти. Саме для цього я створюю додаток “e-dopomoga”, який покроково пояснюватиме людям без цифрових навичок, як користуватися тим чи іншим сервісом, наприклад, додатком банку, мобільного оператора чи маркетплейсом”, - говорить Руслан.
Базовий додаток буде безкоштовним, але його додаткові опції з навчання в окремих блоках (наприклад, додатках конкретних банків) можна буде купити. Зараз Руслан готується запустити рекламну кампанію у соціальних мережах. Вона розрахована не на цільову аудиторію (людей віку 50+), а на їх дітей чи родичів, які зацікавлені у навчанні своїх батьків цифрових навичок.
Наприкінці травня Руслан презентуватиме свій стартап на пітчингу ідей у Sikorsky Challenge, також молодий чоловік зацікавлений у пошуку однодумців в команду.
Нагадаємо, за сприяння Проєкту USAID представники холдингу “Sikorsky Challenge” запустили мережу стартап-шкіл Sikorsky Challenge в цільових університетах Донецької та Луганської областей, щоб створити екосистему інновацій та підприємництва на базі університетів Cходу України.
Також провели для студентів та викладачів цільових університетів і місцевих підприємців в ІТ-секторі регіону тренінги, які допоможуть монетизувати інноваційні ідеї та розпочати підприємницьку діяльність, орієнтовану на розробку продукту.
Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID.