Стало відомо, навіщо Росія запустила "програму переселення": виманюють жителів з ОРДЛО
Початок військової кампанії на сході України мав на меті саме вирішення демографічної ситуації в Росії, заявив експерт.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Україна 24
Росія, запустивши так звану «програму переселення співвітчизників», не зробила нічого нового, і дана програма спрямована на те, щоб поліпшити демографічну ситуацію і залучити кваліфіковану робочу силу з окупованих територій України. Про це сказав голова громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов.
Яіте також: вибори без вибору: навіщо Кремлю голоси Донбасу
"Ця ініціатива не нова. 2010 року в Росії ухвалили поправки до федерального закону про співпрацю зі співвітчизниками. Фактично з 2010 року під прикриттям так званих «російських центрів», у тому числі в Україні, почала формуватися база даних охочих, які мали намір виїхати в Російську Федерацію. Це проводилося під прикриттям видачі так званої «карти росіян». Зокрема, в 2014 році ми повідомляли в СБУ про діяльність центру «Русские» в Харкові. Тоді вдалося мінімізувати негативні наслідки цієї тенденції", - розповів Снєгирьов.
Що стосується останніх законодавчих ініціатив, то в червні в Держдуму були внесені відповідні законопроекти про спрощену процедуру репатріації громадян, які бажають повернутися на історичну батьківщину. 22 липня лідер ЛДПР Жириновський озвучив тезу про те, що 15 млн етнічних росіян слід повернути з України в Росію. Відповідно, зараз ми маємо подібну ініціативу вже з боку МВС Росі".
За словами Снєгирьова, війна на сході України була розв'язана Росією в тому числі для того, щоб поліпшити демографічну програму. І зараз за рахунок програми переселення Росія може залучити кваліфіковану робочу силу замість вихідців із Середньої Азії.
"Початок військової кампанії на сході України мав на меті саме вирішення демографічної ситуації в Росії. Поясню, про що йдеться. Зараз у Росії проживають приблизно від 1,5 до 2 млн жителів окупованих територій, які були змушені виїхати. Йдеться про те, що за рахунок кваліфікованої робочої сили росіяни намагаються вирішити кілька питань: демографічні, отримання кваліфікованої робочої сили. Все-таки рівень професійної підготовки жителів окупованих територій вище, ніж у робітників із Середньої Азії, і їм немає потреби інтегруватися в російське суспільство, тому що вони носії російської культури. Враховуючи, що зарплата на окупованих територіях становить всього 8-12 тис. рублів, думаю, що бажаючих виїхати буде достатньо", - сказав Снєгирьов.