Відбулося засідання робочої групи щодо Стратегії економрозвитку Донецької та Луганської областей: що затвердили
29 січня 2021 року, відбулося установче засідання міжвідомчої робочої групи з імплементації Стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей до 2030 року, яку розробляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Мінреінтеграції.
До складу робочої групи увійшли голови профільних комітетів Верховної Ради, представники Офісу Президента України, профільні центральні органи виконавчої влади, голови ВЦА Донецької і Луганської областей, голови місцевих рад Донецької і Луганської областей, Асоціація міст України, Торгово-промислова палата України, керівництво Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
На установчому засіданні було затверджено календарний план розробки Стратегії, а також супутні законопроєкти, зокрема планується, що документ має бути готовим вже у квітні і поданий до уряду та парламенту.
Стратегія економічного розвитку Донецької і Луганської областей концентруватиметься передусім на потребах людей та територіальних громад, в яких вони живуть.
Стратегія передбачатиме зміну в Донецькій та Луганській областях системи контролю з боку держорганів на функцію добровільного страхування відповідальності власників бізнесу, страхування політичних та військових ризиків для інвесторів, створення сприятливих інвестиційних умов в цілому.
Окрім цього у Стратегії буде запропоновано можливість диверсифікації економіки шахтарських монофункціональних міст, розширення механізмів залучення соціально відповідального бізнесу та розвиток міжрегіональної галузевої виробничої кооперації, зокрема поглиблення зв’язків Луганської та Донецької областей з підприємствами інших регіонів.
«До 2014 року Донеччина і Луганщина були потужними індустріальними і аграрними регіонами. Але внаслідок збройної агресії Російської Федерації ці території були зруйновані. Економічні втрати чисельні. Я вже неодноразово казав, що експерти оцінюють мінімальне економічне відновлення Донеччини і Луганщини у близько 20 млрд доларів. Цифра орієнтовна, але зрозуміло єдине – вона астрономічна і розв'язувати ці проблеми коштом держбюджету, донорів чи чергових кредитів – неможливо. На це спроможні тільки інвестори. Коли ми говоримо про Стратегію економічного розвитку, мова йде про розв'язання питань соціально-економічного характеру на підконтрольній Уряду території Донецької і Луганської областей. Наразі ми маємо простір для експерименту і створення умов для залучення міжнародної спільноти до економічного розвитку спочатку цих регіонів, а в перспективі - і інших областей України, як складову власної економічної політики», - сказав Віцепрем'єр-міністр України Олексій Резніков.
Читайте також: Включення Донбасу до складу РФ на порядку денному не стоїть, - Пєсков