Сьогодні у Сєвєродонецьку мали б відзначати 90-річчя міста та День хіміка
Сєвєродонецьк був надсучасним містом посеред сірої радянщини, не спинив темпів розвитку й у важкі 90-ті. Попри наближеність до лінії фронту, в останні до окупації роки місто перебувало на піку свого розвитку — разом із кожним новим відбудованим об’єктом Сєвєродонецьк поступово оновлювався.
Про це повідомили в Луганській обласній державній адміністрації.
"Важко уявити, що 9 десятиріч тому на цьому місці були суцільні піски. На жаль, історія повторюється — окупанти знищили значну частину Сєвєродонецька та випалили ліси навколо", — зазначили в ОДА.
Святкової дати вони позбавили жителів міста вже вдруге. Влітку 2014-го вдалося швидко звільнити Сєвєродонецьк, але його 80-річчя в травні ніби й не було.
У 2022 році росія залишила без домівок десятки тисяч сєвєродончан — вони змушені були кинути все і рятувати життя — бігти якомога далі від "асвабадітєлєй". Бо значна більшість їх не чекала, тому і поранене рідне місто зараз спорожніле.
Загарбники зруйнували життя й історію міста. Стерли з поверхні землі будинки, з яких починався Сєвєродонецьк. Цинічно вбивали людей та здобутки місцевих довжиною майже в 9 десятиріч.
Начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор заявив, що він вірить у те, що в Сєвєродонецьку знову вируватиме життя, як тільки українські захисники та захисниці виженуть окупантів з української Луганщини.
"Ми обов’язково повторимо військовий парад, яким так пишалися у жовтні 2021 року. Пройдемо разом з нашими Героями площею Перемоги! А сьогодні привітайте тих сєвєродончан, хто у цей день перебуває на східному, південному чи північному фронтах. Вони щогодини б’ються за нас і за майбутнє Сєвєродонецька та країни", — наголосив Лисогор.
Нагадаємо, окупаційна адміністрація Сєвєродонецька спробувала узаконити вибиття дверей у квартирах містян, які виїхали.
Читайте також: Знайти ресурс рухатись далі — як сєвєродончанка запустила продаж прикрас з натурального каміння