Сільські жителі громад Луганщини можуть отримати безкоштовну правову допомогу
На Луганщині проводяться планові виїзди для надання правових консультацій жителям сільської ОТГ Луганської області.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Громадський простір
Юристами організації “Центр громадської активності “Сіті Хаб” в рамках реалізації проєкту “Правовий захист та підвищення рівня обізнаності про доступ до правосуддя вразливих верств населення Красноріченської ОТГ, Коломийчиської ОТГ, Лозно-Олександрівської ОТГ Луганської області” проводяться планові виїзди для надання правових консультацій мешканцям сільських громад.
Для мешканців Красноріченської ОТГ, Лозно-Олександрівської ОТГ, Нижньодуванської ОТГ Луганської області 6 разів на місяць здійснюються виїзди до кожної з цільових громад та надаються безоплатні правові консультації згідно анонсованого графіку. Прийом громадян здійснюється на базі місцевих бібліотек, будинків культури, освітніх закладів.
Читайте також: автобот Сєвєродонецька: користь і завдання мобільного ЦНАП
Звернення фіксуються в онлайн журналі реєстрації клієнтів.
На даний час вже звернулося близько 200 клієнтів з цільових громад.
Графік надання виїзного прийому юристів узгоджується щоразу з приймаючими громадами та оголошується через місцеві засоби інформації та соціальні мережі, а також в усіх соціальних та державних установах.
Для мешканців цільових громад є можливість також звернутись за правовою допомогою через дистанційні інструменти (Зум, скайп, телефон, електронна пошта). Інформація про це розміщується на усіх інформаційних матеріалах та оголошеннях, створених в рамках проекту.
Перелік послуг, що надається під час виїзних консультацій:
- надання первинних правових консультацій,
- надання зразків позовних заяв для звернень до суду, органів влади тощо;
- консультування та допомога в оформленні необхідних документів для взаємодії з органами влади, судом тощо.
Нагадаємо, що для дистанційних звернень потрібно задати своє питання, зателефонувавши за номером гарячої лінії: +380983065015.
Виходячи з теми звернення буде призначено фахівця організації, який перетелефонує клієнту або ж, у разі потреби, зв’яжеться будь-яким зручним для клієнта каналом комунікації та надасть кваліфіковану відповідь.
«Для полегшення доступу до правосуддя наших клієнтів на сайті організації за посиланням розміщені зразки позовних заяв та процесуальих документів, які можна використовувати для звернення до суду для захисту власних прав», – інформує керівниця організації Юлія Кисловська.
Проєкт реалізується за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.