Школа політичної аналітики НаУКМА провела опитування, як українці визначають події на Донбасі
57,3% українців чітко визначають події на Донбасі як війну. Ще 6% конкретизують їх як «війна України з Росією».
Про це повідомляє Східний Варіант з посиланням на авторів дослідження.
Такі результати Школа політичної аналітики НаУКМА отримала в межах всеукраїнського опитування Омнібус, проведеного у липні 2021 року.
Відповідь «громадянська війна, конфлікт» назвали всього 2,7% опитаних, та понад 40% цих респондентів готові проголосувати на виборах за Опозиційну платформу «За життя». Водночас жоден з тих, хто готовий проголосувати за партію «Європейська солідарність», не назвав так події на Донбасі.
Хто воює проти України на Донбасі – українцям загалом важко відповісти. Найбільш часто вживаним виявився термін «сепаратисти». Серед інших формулювань зустрічаємо «зрадники Батьківщини/України», «найманці», «окупанти», «терористи» та інші.
«Деякі з наших опитаних не стримувались та використовували навіть лайку чи обсценну лексику. Але була і інша цікава категорія, які називали «заручниками ситуації» чи навіть позитивно відгукувались про тих, хто воює на українській території. Таких відповідей була незначна частина. І хоча при таких низьких частотах всередині робити аналіз важко, але такі люди в Україні є і це треба мати на увазі»,,
– додав директор ШПА НаУКМА Максим Яковлєв.
Опитування проведено Info Sapiens на замовлення Школи політичної аналітики НаУКМА в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд "Відродження" у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.
Польовий етап тривав з 6 по 27 липня 2021 року. Опитування проводилося в межах всеукраїнського Омнібусу Info Sapiens з донабором респондентів. Метод опитування 1000 особистих інтерв’ю вдома у респондента з використанням планшетів (САРІ) та 1000 телефонних інтерв’ю (САТІ). Вибірка репрезентативна населенню даної вікової групи за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном проживання відповідно до даних Державної служби статистики України станом на 1.01.2019. З дослідження вилучена Автономна Республіка Крим, а у Донецькій та Луганській області опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються Україною. Максимальна теоретична похибка не перевищує 2,2%.
Більше результатів опитування - за посиланням.