Щедрик з Донбасу: у Києві запустили виставку історії популярної української мелодії (фото)
Цю легенду створив учитель музики в Покровську. Ви знали, що друга редакція знаменитої пісні «Щедрик, щедрик, щедрівочка, Прилетіла ластівочка» найімовірніше, була написана на Донбасі.
Про це Східний Варіант повідомляє з посиланням на МЗС України
А в Києві вже запустили мультимедійну виставку про всесвітньо популярну українську мелодію.
У межах кампанії "Щедрик: магія Різдва" Міністерство закордонних справ запустило мультимедійну виставку "Щедрик: виставка" про шлях української мелодії від фольклорної пісні до відомого на весь світ різдвяного гімну.
Виставка в Музеї кіно Довженко-Центру — це мультимедійна інсталяція від PHOTINUS studio. Через звук, проєкції, анімації та кінетичні об'єкти виставка розказує історію "Щедрика".
Музей розташований на вул. Васильківській, 1 у Голосіївському районі столиці. Виставку можна буде відвідати 12–16 січня з 12:00 до 19:00. Вхід — вільний, з дотриманням карантинних вимог.
"Щедрик" — українська мелодія, яка стала символом різдвяних свят у всьому світі. Найбільше її знають в англомовному варіанті — Carol of the Bells.
Вперше "Щедрик" Миколи Леонтовича прозвучав 105 років тому, у грудні 1916-го, а вже за кілька років став інструментом української дипломатії тих часів і звучав у кращих концертних залах Чехословаччини, Австрії, Швейцарії, Франції, Бельгії, Нідерландів, Великої Британії, Німеччини, Польщі, Іспанії.
У 2022 році виповнюється 100 років з моменту, коли українську колядку успішно виконали на сцені Карнегі Голу у Нью-Йорку. Після цього мелодію виконали у Мексиці, Бразилії, Аргентині, Уругваї, Кубі та Канаді.
Розповідаємо в нашій програмі «Рішення для Донбасу», як створювався «Щедрик», як ця пісня перетворилася на світовий хіт «Carol of the Bells» і що пов'язує Миколу Леонтовича з Донеччиною.
У грудні 2021 року Міністерство закордонних справ запустило новий цифровий проєкт для іноземної аудиторії – про різдвяний хіт Carol of the Bells, відомий в Україні як "Щедрик".