Родичі зниклих безвісти на Донбасі вийшли до Офісу президента (відео)
Родичі зниклих безвісти на Донбасі вийшли до Офісу президента з фотографіями і озвучили свої вимоги.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Дом
Родичі українських військових, зниклих безвісти на Донбасі, сьогодні, 19 серпня, вийшли під Офіс президента України, щоб нагадати про своїх рідних людей.
Серед учасників акції — дружини, матері, діти й друзі тих, хто пропав безвісти під час бойових дій на Донбасі. Одна з головних вимог — запустити повноцінну роботу міжвідомчої комісії, яка повинна координувати пошукові операції, а також допомагати родичам зниклих людей.
"Сьогодні комісія почала роботу. Але є певні труднощі з законом, які в цей час регулюються. Зараз Міністерство юстиції розглядає законопроєкт зі змінами до закону, в якому будуть врегульовані ці питання", — сказав Володимир Максимченко, глава Комісії з питань осіб, зниклих безвісти.
Згідно лише офіційними даними, з початку російської агресії на Донбасі безвісти пропали 258 українських військових. Однак реєстр цих людей дотепер не створений.
Максимченко розраховує, що восени вони зможуть запустити даний реєстр. Зараз вже зібрали багато інформації, але заявки від родичів надходять дотепер.
"Ми зможемо зрозуміти загальну кількість людей, які у нас знаходяться у статусі зниклих. На сьогодні у нас це питання дуже гостре. За неофіційною інформацією, якщо зібрати всі дані, у нас 1200 осіб зниклих безвісти при особливих обставинах. З них понад 800 осіб — це цивільне населення", — додав Максимченко.
Солдат Віталій Ремішевський пропав безвісти у Донецькому аеропорту взимку 2015 року. Він допомагав вивозити поранених "кіборгів". Його дружина Оксана сьогодні теж серед учасників акції.
"Його автобус розстріляли 19 січня в обід. А 20 січня мені подзвонили вранці й сказали, що мій чоловік пропав. На жаль, немає кінцевого результату. Я хочу знати долю свого чоловіка, хочу знати правдиву долю, і хочу його швидше повернути додому. Я сподіваюся, що він живий, і все буде добре", — каже Оксана Ремішевська.
Ще дві жінки з 2014 року не знають, де їхні сини. Ярослав та Максим разом служили в 93-й механізованій бригаді. І пропали безвісти при виході з Іловайська. Незабаром матерям повідомили, що тіла знайдені, особистості нібито визначили по ДНК. Але вони не вірять, що поховали своїх дітей.
"ДНК-експертиза прийшла, де написано, що це чоловік 30-40 років. А дитині було 19 років в той час. На 10 см нижче [зріст]. Одяг не збігався", — нарікає мати зниклого безвісти військового Інна Думчик.
Українські силовики ще у 2014 році припинили пошуки Ярослава Думчика. Але мати продовжила їх сама. Адже син телефонував їй після зникнення.
"Був від нього телефонний дзвінок у грудні 2014 року. Він сказав, що його віддають на обмін. Дзвінок був зі Свердловська Луганської області, це на кордоні з Росією. Я сама знайшла там свідків, які дійсно бачили його там у цей час. Їх туди привезли росіяни", — додала Інна Думчик.
У профільному підкомітеті Верховної Ради запропонували: потрібно виділити ті випадки, за якими слідство не ведеться через невизнаних родичами ДНК-експертиз. Після цього вони будуть звертатися до силовиків з проханням відновити пошуки.