Резніков заявив, що Росія ще не ухвалила рішення про вторгнення в Україну
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив в інтерв'ю для французької газети Le Figaro, що Росія ще не ухвалила рішення про вторгнення в Україну.
Про це повідомляє Східний Варіант із посиланням на "LB.ua".
"І я сподіваюся, що вони на це не підуть. На мою думку, росіяни здебільшого намагаються зайняти свою позицію сили для переговорів з Вашингтоном та європейськими країнами. Погрожуючи інтервенцією, вони також відчувають єдність союзників у НАТО та ЄС",
– сказав він.
Резнікова дивує, що деякі експерти в США говорять про загрозу війни з жовтня 2021 року, не згадуючи, що війна почалася 2014 року з анексії Криму та агресії на Донбасі.
"І з того часу Росія продовжувала застосовувати арсенал гібридних методів з кібератаками та пропагандистськими операціями",
- додав Резніков.
Росія, на його думку, використовує "міграційну зброю", постачаючи біженців із Сирії до Білорусі, щоб зібрати їх на кордонах Польщі та Литви та ще раз перевірити єдність Європейського Союзу.
"Сьогодні Кремль вимагає виходу НАТО з Болгарії та Румунії! Ви повинні розуміти, що метою є не лише Україна, а і Європейський Союз. Щодо розбіжностей, про які ви кажете, я особисто пов'язав би це з "афганським синдромом". Після поразки в Кабулі американці, безперечно, вважають, що "загрозу" потрібно вивести на найвищий рівень",
– додав міністр.
Резніков зазначив, що загроза з боку Росії справжня і є всі ознаки інтервенції, але російські війська ще не готові з військового погляду.
"Якщо в Москві рішення про вторгнення все-таки прийнято, їм знадобилося б від трьох тижнів до місяця, щоб це реалізувати. Проте в цей час ми будемо в розпалі Олімпіади в Пекіні! Чи росіяни підуть на ризик поставити Китай у скрутне становище та послабити свої стосунки з Пекіном? У стародавні часи, у Стародавній Греції, Олімпіада завжди супроводжувалася припиненням вогню.Чи збереже Кремль цю традицію?"
- сказав Резніков.
Також, на думку Резнікова, метою Росії є не лише Україна, а вся Європа.
Він додав, що треба розуміти та оцінювати реальні ризики та загрози, але не можна сіяти паніку в країні, бо це матиме драматичні наслідки для нашої економіки.
"Ми повинні зберігати спокій",
– каже міністр.