Прихисток для переселенців з Луганщини у Дніпрі змінив режим роботи
Шелтер для переселенців з Луганщини у Дніпрі змінив режим роботи й тепер приймає людей на довгострокове проживання. Раніше у прихистку можна було перебувати до п'яти днів. Живуть люди у шелтері безкоштовно.
Про це Суспільному розповіла керівниця шелтеру Ганна Рясна.
"Наразі 70% переселенців довгостроково перебувають у шелтері, а 30 % зупиняються на декілька днів й після чого їдуть далі, або знаходять собі житло", — розповіла Ганна Рясна.
За словами Рясної, у триповерховій будівлі шелтеру на перших двох поверхах вже живуть 100 людей. Аби прихистити більшу кількість людей, ремонтують ще один поверх будівлі. Закінчити ремонт планують у грудні.
Керівниця шелтеру Ганна Рясна розповіла журналістам Суспільного, що подібний проєкт планували створити на Луганщині.
"Ми хотіли відкрити молодіжний центр, в якому буде майданчик, аби молодь безкоштовно на декілька днів могла зупинитись та не витрачати багато коштів на дорогі готелі. Й коли почалась повномасштабна війна, ми зіткнулись з проблемою того, що нема де зупинитись людям, й ось так народилась ідея створення шелтеру переселенців Луганщини", — зазначила Ганна Рясна.
Цей шелтер почав працювати наприкінці травня. За понад п'ять місяців роботи він прийняв понад дві тисячі людей.
Рясна розповіла, що переселенцям надають безкоштовну психологічну та юридичну допомогу. На початку жовтня тут відкрили медичний кабінет. У ньому цілодобово чергують фельдшери Луганського регіонального центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. За місяць роботи прийняли понад дві сотні переселенців.
"Цілодобово тут знаходяться медичні працівники, які надають екстрену медичну допомогу, не тільки мешканцям шелтеру, але й тим, хто звертається за екстреною медичною допомогою. Щотижня приїжджають вузькі фахівці, гінекологи, психологи, які теж надають медичну допомогу", — пояснив фельдшер Віктор Колосов.
За словами голови Луганського регіонального центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф Дмитра Кісельова, бригади оснащенні сучасним обладнанням: це дефібрилятори, кардіографи, пульсоксиметри, є достатній запас ліків та витратних матеріалів для надання екстреної допомоги, для обстеження хворих.