Прохід за спецдозволом: як відбувається пропуск на КПП "Станиця Луганська" після блокування з боку НЗФ (відео)
Тепер людей на КПВВ у Станиці Луганській можна зустріти хіба що на вихід. Пасажиропотік на пункті пропуску різко скоротився.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Новини Донбасу
Прохід закрито, рух тільки за спецдозволом. Тепер до обмежень роботи КПВВ у Донецькій області приєдналося Луганське - угруповання «ЛНР» встановило нові правила на пункті пропуску «Станиця Луганська», а за фактом - практично повністю його заблокувало.
Люди, яким все ж вдалося перетнути КПВВ в найближчі дні, кажуть, що на оформлення пропуску від так званої «робочої групи ЛНР» йде приблизно три дні. Але є й ті, яким видачу перепустки затримали або зовсім відмовили - про це пишуть користувачі соцмереж.
Тепер людей на КПВВ у Станиці Луганській можна зустріти хіба що на вихід. Пасажиропотік на пункті пропуску різко скоротився. У Державній прикордонній службі України зазначають: якщо позаминулий понеділок через КПВВ пройшли близько тисячі осіб, то минулого понеділка вже за новими правилами вдалося пройти лише 115 пасажирам.
Згідно з новими правилами угруповання «ЛНР» пройти «Станицю» можна тільки з однієї з поважних причин: лікування, навчання, догляд за хворим або поховання родича. Для цього попередньо в так званий «МЗС ЛНР» потрібно подати заяву з підтверджуючими документами.
Причина введення таких жорстких правил - ситуація з коронавірусом. Пояснили в ОРЛО
Народний депутат України Муса Магомедов вважає, що фактичне закриття пунктів пропуску з боку незаконних збройних формувань відображає реальне ставлення проксі-організацій Кремля до простих жителів Донецької та Луганської областей. Про це розповіла в сюжеті «Новин Донбасу».
Після ліквідації так званої митниці між угрупованнями «ЛНР» і «ДНР» в ОРДЛО на деякий час відкрився шлюз для більш простого виїзду з Донецька на підконтрольну Україні територію - не через Росію, а через Луганськ - так дешевше і швидше. Тепер же такої можливості немає.
"Зараз, коли скасовано внутрішній кордон (між ОРЛО та ОРДО, - ред.), контроль над транспортним сполученням повністю отримало угруповання "ДНР". Це пасажирські перевезення через Російську Федерацію. Це контрабанда в тому числі товарів з України", - зазначає співзасновник" Східної правозахисної групи "Павло Лисянський.
Існує й інший спосіб: за інформацією правозахисника, там почала діяти корупційна схема - за окрему плату незаконні збройні формування можуть закрити очі на відсутність причини з перерахованого вище списку.
Тепер у зв'язку з новими правилами єдиний шлях у підконтрольну територію Україні з ОРДЛО - через Росію - дорогий і багатогодинний. На російсько-українському кордоні штрафів хоч і стало менше, проте повністю проблему усунути не вдалося.
Скасувати штрафи повністю своїм законопроектом, поданим ще навесні цього року, пропонує народний депутат Муса Магомедов. За словами нардепа, існуюче тимчасове законодавче спрощення проблему не вирішує.
"Чим відрізняється від того закону, який був прийнятий наприкінці попередньої сесії, закон Лубинця - тим, що немає необхідності доводити цілі твого візиту в Україну. Це принципово інший підхід. Ми говоримо, що всі жителі непідконтрольної території - це громадяни України. Вони не повинні пояснювати, для чого вони їдуть в Україну. Я дуже сподіваюся, що ми зможемо це зробити і результатом буде скасування повне скасування штрафів, а не захід, який не вирішує всієї проблеми цілком", - сказав Магомедов.
У Тристоронній контактній групі переговори щодо КПВВ поки так і не відбулися - їх зірвали учасники від угруповання «ЛНР». Але в українській делегації обіцяють: продовжать домагатися повного відкриття пунктів пропуску з боку незаконних збройних формувань, як це зробила українська сторона ще в листопаді 2020 року.
Але все вказує на те, що КПВВ і далі будуть заблоковані угрупованнями «ЛНР» і «ДНР» і скільки - невідомо - там прикриваються нібито «турботою про громадян і їхнє здоров'я». Але якби керівництво «Л-ДНР» на місцях або куратори з Кремля в реальності хотіли б подбати про жителів ОРДЛО, то навряд чи б там обмежували доступ до більш дешевого і простого проїзду за пенсіями, до родичів і по сотнях інших причин, які пов'язують жителів непідконтрольного Донбасу з підконтрольною територією України.