Правозахисники розповіли, які документи на КПВВ вважають недійсними
Часто трапляється, що під час дії карантинних обмежень людина з різних причин не перетинала лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей. Тому під час перетину у 2021 році впевнена, що перепустка (дозвіл фізичній особі для виїзду або в'їзду на непідконтрольну територію) — безстрокова, натомість вона — протермінована.
Про це розповіли правозахисники благодійного фонду "Право на захист".
Так, плануючи перетин лінії зіткнення, перед виїздом треба обов’язково перевірити наявність електронної перепустки. Дозвіл можна оформити, подавши електронну заявку на спеціальному підрозділі сайту СБУ. Ця порада особливо актуальна для тих, хто не перетинав лінію зіткнення через КПВВ і вважає, що перепустка на має терміну закінчення.
"Безстроковими стали перепустки, оформлені лише після 28 березня 2019 року. Саме оформлені. Тобто якщо ви подали заявку 25 березня 2019 року, а термін оформлення — до 15 днів, значить, перепустка оформлена на початку квітня, а отже термін її дії — 1 рік", — пояснюють правозахисники.
Під час оформлення перепустки важливо уважно заповнювати дані. Бо люди самі чи за допомогою посередників оформлюють перепустку. Трапляється, що вносять дані російською мовою, помиляються в одній літері прізвища або серії паспорта.
- Перепустки з помилками також вважаються недійсними.
- Варто пам'ятати, що перетнути КПВВ без перепустки неможливо.
- Крім того трапляється, що люди не знають про необхідність оформлювати перепустку.
Також правозахисники нагадають, що існують підстави на оформлення перепустки в прискореному режимі — гуманітарні підстави. До таких підстав належать хвороба близьких або самої людини, яка перетинає КПВВ, смерть родича. Також підставою для прискорення процедури є вік особи — рік народження до 1949. Кожен випадок треба підтвердити документами. Це можуть бути медичні довідки або свідоцтво про смерть тощо.
У будь-якому разі, якщо ви маєте проблеми під час перетину КПВВ, ви можете звернутися по допомогу до спостерігачів БФ «Право на захист», які працюють на місцях і завжди готові проконсультувати і розв’язати найскладніші ситуації. Або ж телефонуйте за номерами «гарячої лінії»:
📞 +38 099 507 50 90
📞 +38 068 507 50 90
📞 +38 093 507 50 90