Правозахисники розповіли, як відбувається пропуск на КПП "Станиця Луганська" після додаткового блокування окупантами
Згідно з інформацією від осіб, які перетинають лінію розмежування, узгодження виїзду «робочою групою» окупантів зараз триває приблизно 3 дні. Процес перетину лінії розмежування через КПП «Станиця Луганська» суттєво ускладнився.
Про це повідомляють правозахисники благодійного фонду «Право на захист».
З боку ОРЛО порядок перетину лінії зіткнення став подібним до того, який вже досить давно діє в ОРДО.
Для виїзду людина повинна мати прописку. У всіх інших випадках дозвіл на виїзд має бути затверджений так званою «робочою групою».
"З понеділка процес перетину лінії розмежування через КПП" Станиця Луганська "суттєво ускладнився. Настільки, що кількість людей, які перетнули лінію розмежування станом на вівторок, 12 жовтня, вже зменшилася в 10 разів - з 991 людини тижнем раніше до 109. Все це відбулося через зміни в односторонньому порядку незаконними збройними формуваннями в Луганській області правил перетину лінії розмежування", - йдеться в повідомленні.
Перетин можливий лише за наявності таких підстав:
- лікування та реабілітація;
- проходження навчання;
- необхідність догляду за близькими родичами;
- поховання родичів.
«Згідно з інформацією від осіб, які перетинають лінію розмежування, узгодження виїзду» робочою групою «зараз триває приблизно 3 дні», - зазначають правозахисники.
Потрапити в ОРЛО безперешкодно можуть тільки ті, хто має там «прописку» і повертаються додому.
"Безперешкодно виїхати з т. зв. "ЛНР" можуть тільки ті, хто має реєстрацію місця проживання на контрольованій урядом України території. Решта осіб повинні бути внесеними до списків за попереднім погодженням з т. зв. "робочою групою"", - йдеться в повідомленні.
Правозахисники радять утриматися від перетину лінії зіткнення тим, хто має «прописку» на непідконтрольній території Луганської області і зараз перебуває на підконтрольній території.
«Наполегливо радимо утриматися від перетину лінії розмежування, адже після цього існує ризик втратити будь-яку можливість виїхати звідти», - пояснюють в організації.