Правозахисники розповіли через що переселенців можуть позбавити адресної допомоги
Для багатьох переселенців вкрай важливо правильне розуміння того, чи не втратять вони адресну допомогу у разі зміни тих чи інших обставин.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Трибун
Адресна допомога є одним з важливих джерел доходів для багатьох внутрішньо переміщених осіб. Особливо від отримання такого виду надходжень залежать ті переселенці і переселенки, які мають додаткову вразливість, зокрема, інвалідність.
Читайте також: куди крокує реінтеграція: головні зміни, яких чекають жителі Луганщини та Донеччини
Не дивно, що для багатьох ВПО вкрай важливо правильне розуміння того, чи не втратять вони адресну допомогу в разі зміни тих чи інших обставин.
Про те, чи впливає на виплату отримання у спадок житла, читайте в матеріалі «Юррадника для ВПО».
Так, право на отримання адресної допомоги мають внутрішньо переміщені особи, які одночасно відповідають кільком вимогам:
- офіційно перебувають на обліку як внутрішньо переміщені особи (мають довідку про взяття на облік ВПО);
- перемістилися з населених пунктів, що входять до переліку, затвердженого розпорядженням Кабміну від 07.11.2014 року № 1085-р, АБО є особами з інвалідністю, дітьми осіб з інвалідністю, дітьми з інвалідністю, особами, які здійснюють за ними догляд, які не мають можливості повернутися до попереднього місця проживання, в тому числі через необхідність у тривалій вторинній (спеціалізованої) медичної допомоги або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги з цілодобовим наглядом або у зв'язку із загрозою насильства чи психологічною травмою;
- не мають разом з іншими членами сім'ї у власності житлового приміщення/частини житлового приміщення, розташованого в інших регіонах, крім тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях, АР Крим та м. Севастополь, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, крім житлових приміщень, непридатних для проживання, що підтверджується відповідним актом технічного стану;
- не мають разом з іншими членами сім'ї на депозитному банківському рахунку (рахунках) грошових коштів у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (з 01.07.2021 по 30.11.2021 - 59 475 грн);
- не перебувають на повному державному утриманні в будинку дитини, дитячому будинку, дитячому будинку-інтернаті, психоневрологічному інтернаті, будинку-інтернаті для престарілих та осіб з інвалідністю, спеціальному будинку-інтернаті системи соціального захисту населення, школі-інтернаті, закладі спеціалізованої освіти військового (військово-спортивного) профілю;
- не відбувають покарання в місцях позбавлення волі.
Зверніть увагу, що, відповідно до Сімейного кодексу України, навіть якщо подружжя проживає роздільно, до моменту поки шлюб не буде розірвано в установленому порядку, такі особи вважаються членами однієї сім'ї.
Відповідно, якщо чоловік/дружина, з яким ВПО перебуває у шлюбі, набуде права власності на житлове приміщення або його частину, в тому числі шляхом спадкування, він втратить право на отримання адресної допомоги. Відбудеться це з наступного місяця після державної реєстрації права власності на житло.
У випадку з отриманням житла у спадщину, перехід права власності на майно відбувається після видачі свідоцтва про право на спадщину. Разом з тим, якщо оформлення відповідного свідоцтва відбудеться після припинення шлюбу, право на отримання адресної допомоги переселенець не втратить.
За інших обставин ВПО необхідно буде повідомити орган соціального захисту населення, в якому він перебуває на обліку, про зміни, протягом трьох днів з дня реєстрації чоловіком/дружиною права власності на успадковане житлове приміщення.