Правозахисники повідомили, хто зможе перетинати КПВВ "Станиця Луганська"
Угруповання «ЛНР» в односторонньому порядку змінило правила перетину лінії зіткнення. Як зараз люди проходять через КПВВ «Станиця Луганська» - розповіли в БФ «Право на захист», чиї представники постійно перебувають на КПВВ.
Правозахисники зазначають, що з понеділка порядок перетину через цей пункт пропуску фактично подібний до того, що вже довгий час діє на непідконтрольній частині Донецької області. Відмінність у тому, що «Станиця Луганська» працює щодня.
"Безперешкодно виїхати з так званої "ЛНР" можуть тільки особи, які мають реєстрацію місця проживання на контрольованій урядом України території. Решта мають бути внесені до списків за попереднім погодженням з так званою "робочою групою". Згідно з інформацією від осіб, які перетинають лінію розмежування, узгодження виїзду "робочою групою" поки триває приблизно 3 дні", - повідомили правозахисники.
Вони нагадали, що перетин за списками можливий лише за наявності таких підстав:
- лікування та реабілітація;
- проходження навчання;
- необхідність догляду за близькими родичами;
- поховання родичів.
Правозахисники повідомляють, що в'їхати на непідконтрольну територію Луганської області можуть безперешкодно тільки люди, які мають там місце прописки і повертаються додому. Решта можуть перетнути пункт пропуску «ЛНР» лише за рішенням «робочої групи» і за наявності підстав, зазначених вище.
У зв'язку з обмеженнями, зазначають у БФ «Право на захист», кількість перетинів через КПВВ «Станиця Луганська» значно зменшилася. Так, згідно з моніторинговою інформацією, з непідконтрольної території через Станицю Луганську у вівторок, 12 жовтня, виїхали 109 осіб, більшість з яких мали реєстрацію місця проживання на підконтрольній території Україні. Водночас у вівторок тижнем раніше з непідконтрольної території виїхала 991 особа.
"Ми наполегливо рекомендуємо утриматися від нетермінових поїздок на неконтрольовану частину Луганської області тим особам, які мають там місце прописки, проте фактично живуть на контрольованій Україною території", - підкреслюють правозахисники.
У коментарях пояснюють, що людина, яка заїхала з підконтрольної Україні території, але має прописку в ОРЛО, ризикує не виїхати звідти через заборону «ЛНР», навіть за наявності довідки переселенця.
Читайте: Правозахисник назвав основну проблему пенсіонерів з ОРДЛО при обміні банківських карток