Поблизу Маріуполя археологи знайшли рідкісні поховання (фото)
У складі експедиції викладачі та студенти Маріупольського державного університету.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Суспільне
Два поховання зрубної культури, доби пізньої бронзи. Такі результати археологічних розкопок кургану поблизу села Комишувате, що у Маріупольському районі. У складі експедиції викладачі та студенти Маріупольського державного університету.
Заступник начальника археологічної експедиції Сергій Небрат розповів Суспільному, що для зрубної археологічної культури притаманний обряд поховання людини на лівому боці, головою на схід.
"Похованого супроводжували 2 керамічних горщики. Один поруч з ним та один на перекритті поховань", — пояснює Сергій Небрат.
У кургані доби пізньої бронзи таких поховань два. Їх виявили на території між селами Стародубівка та Комишувате. Колись, каже археолог, тут у степах жили скотарі.
"Як правило зрубних поховань кілька. Може бути до десятка поховань в одному кургані. Але ми навіть здивувались, коли починали розкопки, що тільки 2 поховання було виявлено. Вони за рядом ознак виокремлюються, і можна припустити, що це поховання, так би мовити, лідерів того часу – вождів", — розповів Сергій Небрат.
Поряд з кам’яною могилою, яку називають циста — інше поховання. Окрім горщика та м’ясної їжі, яку поклали в могилу, тут знайшли рештки дерев'яної чаші з бронзовим окуттям. Що за словами археолога, — доволі рідкісна знахідка.
Археологічна експедиція триває третій тиждень. У ній беруть участь викладачі та студенти Маріупольського державного університету. Живуть у наметовому містечку.
Першокурсник Микита — майбутній археолог. На розкопках, каже хлопець, вперше.
"Не тільки теорія, тут ми можемо використовувати свої знання на практиці. Перший день був досить складний, можна навіть сказати перші 2 дні. Але потім я пристосувався, я думаю всі інші пристосувались і вже в принципі набагато легше жити тут в таких умовах", — розповів Микита.
Наразі студенти ведуть розкопки другого поховання, яке виявили поблизу.
Свої знахідки археологи відправлять на дослідження антропологам. Вони визначать вік, стать та хвороби померлих. Потому кістки зберігатимуть у музеї університету.