Підприємці та особи, які втратили роботу під час війни на Донеччині, отримають грошові компенсації через єПідтримку
Згідно з постановою № 199 від 4 березня, уряд встановив, що дана допомога в 6,5 тис. грн буде виплачуватися в рамках програми «е-Підтримка».
Допомога надається застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, та фізичним особам-підприємцям, страхувальники яких одночасно відповідають таким ознакам: перебувають на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в окремих адміністративно-територіальних одиницях за переліком, затверджуваним Кабміном за поданням ДСНС; надали в установленому законодавством порядку податкову звітність за IV квартал 2021 року або річну звітність за 2021 рік; не є бюджетними установами, фондами загальнообов'язкового державного страхування.
У зв'язку з введенням даної виплати уряд скоротив витрати по ряду бюджетних програм на загальну суму в 21,905 млрд грн і направив кошти в Резервний фонд, а також виділив на програму «е-Підтримка» 21,45 млрд грн.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляє, що виплата 6,5 тис. грн для тих, хто втратив роботу через війну, почнеться наступного тижня.
"Звертаюся до українців! Війна стала шоком для кожного з нас. Багато хто втратив будинки, роботу, заощадження. Але залишився захищати Україну. Сьогодні держава вас підтримає. За дорученням президента України наступного тижня запрацює оновлена програма «е Підтримка». У рамках цієї програми кожен найманий працівник, кожен ФОП, у якого війна забрала роботу, зможе отримати 6,5 тис. гривень", - сказав Шмигаль у своєму зверненні в неділю вдень.
За його словами, програма працюватиме за аналогією з виплатами за вакцинацію - тобто через додаток «Дія».
«Міністерство цифрової трансформації повідомить про деталі, як саме оформити допомогу», - додав прем'єр.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський анонсував, що українці, які втратили роботу через війну