Підприємець з Донеччини виготовлятиме торти й солодощі у Львові
Підприємець із Донеччини Сергій Пивовар вже двічі перевозив свій бізнес. У 2014 році – з Донецька, у 2022 – з Покровська. Зараз Сергій облаштовує кондитерський цех у Львові та готується випікати торти, тістечка та солодощі за власними рецептами.
За сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) власник пекарні впроваджує систему безпеки харчових продуктів – НАССР, те, що давно мріяв зробити ще вдома, йдеться у дописі на сторінці Проєкту.
До лютого 2022 року кондитерські вироби підприємця Пивовара знали на Донеччині. До нього приїжджали на виробництво гуртові покупці і забирали замовлення – торти, тістечка, різноманітну випічку.
Для перевезення бізнесу підприємець скористався програмою релокації – усе потрібне для виробництва завантажив у машину та поїхав до Львова. Згодом отримав часткове відшкодування за переїзд. Для релокації розглядав кілька міст – Київ та Львів. Врешті обрав Львів – як більш безпечне та потенційно привабливе для бізнесу місто. Із Донеччини Сергій забрав усе необхідне обладнання, крім великих габаритних печей: тістоміси, піч для випікання, ручне допоміжне обладнання, холодильники, шокери для заморозки тіста, столи з нержавійки, стелажі, пакувальну машину, сировину, упаковку.
У Львові підприємець орендував приміщення колишнього харчового виробництва. Це важливо, коли ідеться про запуск харчового бізнесу. Але кілька місяців довелося чекати – сусіди у цьому ж приміщенні робили ремонт, тож змоги щось виробляти не було.
На новому місці за сприяння Проєкту USAID підприємець впроваджує НАССР - Hazard Analysis and Critical Control Point. Це система аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок, що дозволяє гарантувати виробництво безпечної продукції харчування. Консультантка радить, що потрібно зробити у цеху, аби харчове виробництво відповідало усім вимогам.
Нещодавно Сергій Пивовар отримав грошову допомогу від Львівської міської ради, яка започаткувала програму ваучерної підтримки підприємств у період воєнного стану. Нею передбачено три види ваучерів: релокаційні — 100 тисяч гривень, компенсаційні та інвестиційні — по 300 тисяч. Таку допомогу можуть отримати підприємства, які мають реєстрацію у Львівській територіальній громаді. Ці гроші пан Пивовар використав на ремонт свого орендованого цеху.