Під Маріуполем відновилося знищення земель національного парку "Меотида"
Після того, як суд зняв арешт з сільгосптехніки, якою зорали землі Національного природного парку "Меотида" під Маріуполем, власники ділянки відновили роботи з використання тракторів, знищуючи цінні рослини на площі близько 20 гектарів.
Сільгоспроботи в Нацпарку на цій ділянці почали проводити ще 16 квітня. Повторна розпашка на цій ділянці проводилася 28 квітня, тоді ці дії припинили. Поліція вилучила сільгосптехніку і внесла відомості про цей факт до ЄРДР, повідомляє MRPL.CITY.
"Побачили трактори і спіймали невідомих" на гарячому ", викликали поліцію. Там перебували шість осіб, серед них - власники, адвокати, громадські діячі. Власники ділянки показали документи на землю. Вони вважають свої дії правомірними, оскільки земля перебуває в їхній приватній власності, і відмовлятися від своїх намірів не збираються. Ці людей не розуміють, що купили незаконно виділені ділянки ", - розповіла MRPL.CITY директор Нацпарку Надія Долгова.
Сьогодні, 6 травня, на сторінці одного з представників Нацпарку з 'явилася інформація, що зараз суд зняв арешт з техніки. Власникам землі вдалося допахати ділянку.
"Для нього (суду - прим. ред.) наказ обласного управління Держгеокадастру виявився вище Закону України "Про Червону книгу України", Земельного кодексу України, Указу Президента України. Того ж дня ділянку допахали. Тепер шансів на швидке відновлення степу стало набагато менш", - йдеться в повідомленні.
"Ми відразу ж повідомили про факт в прокуратуру і Службу безпеки. На сьогодні готується повторно апеляційна скарга на арешт техніки, щоб припинити її роботу на цих ділянках площею понад 20 гектарів", - розповіла директор національного парку.
Читайте: Під Маріуполем розорали частину національного парку "Меотида", збиток перевищив 50 млн грн
На думку працівників "Меотиди", землі Національного парку є народною власністю, відносяться до природно-заповідного фонду і не підлягають приватизації.
"Періодично землі парку чиновники Держгеокадастру виділяють довірливим громадянам по другому колу. Парк пише звернення до прокуратури, прокуратура звертається до суду, а суд вирішує повернути землю державі. На жаль, суди працюють повільніше, ніж Держгеокадастр. А свіжоспечені "власники" квапляться монетизувати свою здобич, засіявши її тим, що принесе найбільшу вигоду", - наголошується на сторінці парку в Facebook.
Як розповіла Надія Долгова, тільки на вищезгаданій розпаханій ділянці сума завданих збитків становить понад 52 мільйони гривень.
"Збиток завдано природній екосистемі в тому числі. Це були столітні степи, яких ніхто не чіпав. Сьогодні це все знищено. Ці землі навіть за Земельним кодексом не можна розорати, оскільки у них кут нахилу більше семи градусів. Внизу розташоване село Бурякова Балка - вся вода піде вниз на будинки. Буде велике підтоплення, буде змиватися родючий шар землі", - розповіла Надія Долгова.
Такі ситуації відбуваються через колізію в законах - є Земельний кодекс, яким керується обласний відділ кадастрів, і Указ президента і Проект створення Національного парку "Меотида". Ці документи в деяких моментах суперечать один одному.
"За розорювання земель Нацпарку передбачена відповідальність у Кримінальному Кодексі України у вигляді штрафу або обмеження волі на строк до трьох років. Крім того, винні будуть зобов'язані компенсувати збитки державі від знищення червонокнижних рослин", - зазначають працівники "Меотиди".